Data aktualizacji: 2018-11-23

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola.milford@gmail.com

Zofia Luklinska

Zofia Luklinska

Dr. Z. Luklinska, Polska Szkola Sobotnia Milford, im. Tadeusza Czuchnickiego, Adres do korespondencji: 31 Merrow Woods Guildford Surrey GU1 2LQ, UK

1985
Szkoła współpracuje ściśle z Polską Macierzą Szkolną w Londynie, która ustala program nauczania i wspomaga szkoły sobotnie oferując programy szkoleniowe i doksztalcania dla mlodziezy i nauczycieli. Szkola oferuje: nauczanie jezyka polskiego na roznych poziomach w miare potrzeby i mozliwosci szkoly,  poglebianie wiedzy o historii, tradycjach i kulturze narodu polskiego, wychowywanie w duchu katolickim i milosci do ojczyzny.   Szkola przygotowywanie uczniow do egzaminow z jezyka polskiego jako obcego na pozionie malej matury - GCSE i duzej matury As-A2, wedlug sylabusu i wymogow szkol angielskich. Od stycznia 2014 roku rozpoczyna dzialanosc nowa grupa przedszkolakow.
Powojenna polska spoleczność na terenie hrabstwa Surrey, wywodziła się głównie z rodzin wojskowych stacjonujących w tzw.obozach demobilizacyjnych utworzonych po zakończeniu II Wojny Światowej. Po likwidacji tych obozów wiele rodzin pozostało w okolicach Godalming, Milford, Witley, Elstead, Thursley, Plaistow, Guildford. Część osób wyjechała do Londynu lub innych miejscowości w Anglii w pogoni za pracą lub z przyczyn rodzinnych. Niestety droga powrotna do Polski była dla większości z nich zamknięta. Wszyscy jednak pozostali lojalni swojej ojczyźnie, zachowali swoją polskość i głęboką miłość do Ojczyzny, która objawiała się uszanowaniem kultury i tradycji polskich, oraz przekazywaniem znajomości języka polskiego następnym pokoleniom. Nie sposób wymienić wszystkich nazwisk miejscowych polskich patriotów. Jeden z nich,  S.P. pan Edward Cios, przekazał znaczny spadek na zakup obecnego Domu Parafialnego w 1984 roku.  Wielu innych Polakow latami oddawało swój własny czas i wysiłek na wyremontowanie i utrzymanie domu, który stał sie mieszkaniem polskiego ksiedza, centrum wielu spotkań Polaków, a także przez wiele lat siedzibą Polskiej Szkoły Sobotniej. Z okazji 20-tej rocznicy zalozenia Polskiej Szkole Sobotniej w Milford, nadano szkole imię Tadeusza Czuchnickiego, mieszkańca obozu demobilizacyjnego Wojska Polskiego na tutejszym terenie. Był on wielkim patriotą, wieloletnim, bezinteresownym działaczem i prezesem Parafii w Milford oraz Kola SPK Nr 107 na tym terenie. Funkcje te sprawował aż do momentu nagłej smierci w 1993 roku. Pan Tadeusz brał aktywny udział w życiu szkoly jako prezes i opiekun z ramienia Koła SPK. Niezmęczony organizator wielu imprez patriotycznych. Był tez autorem wielu wierszy.

- 2017/18165
              - 2018/19170

Nalezy wypelnic Wniosek o przyjecie do szkoly i przeslac przez mail lub odwiedzic szkole podczas zajec szkolnych. Wniosek i inne informacje mozna otrzymac ze strony internetowej oraz przez kontakt mailowy: szkola.milford@gmail.com , www.polskaszkolasurrey.com

Szkola przyjmuje wnioski  podczas calego roku szkolnego na nastepny rok szkolny.

Zajecia szkolne odbywaja sie tylko w soboty rano podczas roku szkolnego, poczatek godz 9.45 do godz 13

Na zakonczenie roku szkolnego, szkola wydaje swiadectwa, ktore oceniaja poziom wiedzy ucznia na danym etapie nauczania.

Uczniowie zdajacy GCSE /mala matura/ oraz ALevel /duza matura/ z jezyka polskiego jako obcego, poprzez szkoly angielskie, otrzymuja swiadectwa maturalne wydawane oraz uznawane przez wladze Wielkiej Brytanii.

Dyrekor szkoly jest odpowiedzialny za zatrudnienie kadry. Kazdy nauczuciel posiada zaswiadczenie o niekaralnosci- DBS. Praca w szkole jest praca spoleczna. Nauczyciele otrzymuja zwrot kosztow. W szkole pracuja ludzie glownie z wyzszym wyksztalceniem, z wieloletnim stazem nauczania jezyka polskiego jako obcego, kochajacy dzieci i mlodziez. Kazdy nauczyciel posiada nieograniczona pasje i bezinteresownosc w przekazywaniu wiedzy i nauczaniu jezyka polskiego w oparciu o kulture, histore i geografie Polski.

Uwagi rodzicow sa niezwykle cenne dla szkoly w celu usprawnienia nauki i motywacji uczniow wychowywujacych sie z dala od ojczystego kraju.

Rodzice, reprezentowani przez Rade Rodzicow, sa nieodzowna pomoca przy organizacji imprez szkolnych oraz organizacji dyzurow szkolnych podczas zajec.

Szkola organizuje doroczne zebrania i zacheca do biezacych kontaktow w celu wymiany opinii i usprawnien w dzialanosci szkoly.