Data aktualizacji: 2014-02-18

Hawick TD9 0EG

Buccleuch Road

Scotland

Nauka odbywa sie w trzech grupach wiekowych: Przedszkole z dziecmi od 3 do 5 lat, Grupa Szkolna Mlodsza z dziecmi od 6 do 10 lat oraz Grupa Szkolna Starsza , uczniowie w wieku 11 do 16 lat. W niektorych sytuacjach wiek dzieci jest inny niz grupy w zaleznosci od poziomu nauki.

W szkole odbywaja sie zajecia z jezyka polskiego, historii i geografii Polski, kilka razy w semestrze w szkole goscinie prowadzi lekcje nauczyciel historii.

Poza zajeciami sobotnimi szkola organizuje dodatkowe uroczystosci- zakonczenie roku szkolnego, piknik inegracyjny w niedalekim parku agroturystycznym. W tym semestrze organizowane sa Mikolajki oraz wyjazd na bozonarodzeniowe przedstawienienie.

Hawick jest mala miejscowoscia polozona w centrum regionu Szkocji- Scottish Borders. Zamieszkuje go znaczna liczba Polskiej Polonii , coraz wiecej jest rodzin z dziecmi, ktore spedzily wiekszosc zycia tutaj, wciaz naplywaja nowe rodziny z dziecmi w roznym wieku szkolnym. Czesc rodzin powrociala do kraju , czesc wyprowadzila sie z miasteczka. Szacunkowo liczba polakow wynosi ponad sto w samym miasteczku.

- 2017/18-

Dziecko mozna zapisac osobiscie przychodzac do szkoly w ciagu dwoch pierwszych tygodni semestru lub mozna kontaktowac sie telefonicznie lub emailem.

Oplata- 30 funtow za semestr

Certifikaty ukonczenia poszczegolnych poziomow nauczania

Dyrekcja szkoly na podstawie kwalifikacji, doswiadczenia i rozmowy kwalifikacyjnej.
Rada Rodzicow reprezentuje opinie rodzicow, pomaga w prowadzwniu szkoly, organizowaniu dodatkowych imprez dla dzieci.