Data aktualizacji: 2014-02-07

- w języku polskim *Omskie Regionalne Stowarzyszenie Polskie Kulturalno – Oświatowe „Rodzina” (istnieje od 1998)
- w języku lokalnym *Омская региональная общественная организация «Польское культурно-просветительское общество «RODZINA-Семья»
Miejscowość *Omsk

Rosja

Ulica, nr domu*

Konsulat RP w Irkucku

+ 7 (3812) 30-18-57

Faks (z numerem kierunkowym kraju) + 7 (3812) 30-18-57

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja):

Omskie Regionalne Stowarzyszenie Polskie Kulturalno – Oświatowe „Rodzina”

Zajęcia odbywają się w wynajętym lokalu, w którym jest biblioteczka szkolna.
W Omsku żyje ponad milion sto pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców. Miasto jest istotnym punktem na trasie kolei transsyberyjskiej, posiada dobre połączenia wodne i lotnicze. Są tu rozwinięte ośrodki edukacyjne i kulturowe, jak też przemysłowe i handlowe. Tysiące mieszkańców Omska posiada polskie korzenie, lecz wiele osób nie kultywuje polskich tradycji, a język polski jest dla nich językiem obcym. Za Polaków uznaje się ok. 2500 osób.

- 2017/18-

Nauczanie jest bezpłatne. Należy zgłosić się do stowarzyszenia „Rodzina” i uczestniczyć w jej działalności kulturalno-oświatowej.

Są wydawane dyplomy z ocenami za sprawność gramatyczną, mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie.