Data aktualizacji: 2017-04-26

Winnicki Okręg Konsularny

Faks (z numerem kierunkowym kraju) -

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): fundacja.zamoyski@gmail.com

Szarogrodzka Rejonowa Organizacja im. Jana Zamoyskiego, Szarogród 23500, ul.Geroiw Majdanu 220, obwód Winnicki

Szarogrodzka Organizacja Rejonowa powstała w 2011 roku. Głównym celem jest odrodzenie i rozwój polskości na terenach szarogrodzkiego rejonu przez organizowanie różnego rodzaju kulturalno-oświatowych przedsięwzięć dla młodzieży i dorosłych, odbudowa procesu identyfikacji z ojczystą kulturą i tradycją, nawiązywanie więzi z ojczystym krajem oraz przygotowanie do kształcenia na polskich uczelniach. Najważniejszym zakresem działalności jest organizacja nauczania języka polskiego od uczniów klas najmłodszych do osób dorosłych. Rok szkolny 2013/2014 - zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych i w różnych miejscach: 4 grupy w Murafskiej Szkole Ogólnokształcącej , 1 w salce przy parafii w Murafie, oraz 2 mieszane grupy wiekowe w Ośrodku Kolping w Szarogrodzie. Zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidualnych. Rok szkolny 2014/2015 -trzeci rok pracy nauczyciela skierowanego przez ORPEG. W siedzibie organizacji w Szarogrodzie zajęcia odbywają się w każdą niedzielę: grupa początkowa o godz. 9.30 - 11.00, grupa zaawansowana 12.30 - 14.00. W każdy czwartek odbywają się zajęcia przy parafii w Murafie w pięciu grupach w godz. 13.00 - 18.00. Powstał kolejny punkt nauczania przy szkole w Gibaliwce. W piątek w godzinach 14.20 - 16.00 języka polskiego uczą się dwie grupy początkowe: młodsza - 4-8 klasa i starsza 9-11 klasa. Z indywidualnych konsultacji w siedzibie organizacji w Szarogrodzie korzystają uczniowie 11 klasy, którzy zamierzają studiować w Polsce.Obecnie, w roku szkolnym 2016/2018 zajęcia odbywają się w siedzibie Organizacji, w Szarogrodzkim Gimnazjum i w Murfie - w przedszkolu parafialnym oraz w salach katechetycznych .

- 2017/18

Zapisy po ogłoszeniu w  miejscowej gazecie, w ogłoszeniach parafialnych

Nauka rozpoczyna się w pierwszą sobotę września, kończy się w ostatnią sobotę maja, zgodnie z harmonogramem roku szkolnego na UA.

Zaświadczenie

Organizacja zaprosiła nauczyciela- wolontariusza skierowanego przez ORPEG