Data aktualizacji: 2020-01-27

- w języku polskim *Sobotnia Szkoła Narodowościowo-Kulturalnej Autonomii Polaków w Kaliningradzie "POLONIA"
- w języku lokalnym *Субботняя Школа Национально-Культурной Автономии "Полония" в Калининграде
Miejscowość *Kaliningrad

Rosja

Ulica, nr domu*ul. Dm. Donskogo, 7/11, biuro 206/207

Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polonia39.ru@gmail.com

alena_worwo

Elena Rogachikova

Autonomia Polaków "POLONIA" w Kaliningradzie (ul. Dm. Donskogo, 7/11, biuro 206/207, 236022, Kaliningrad, Rosja)

Dyrektorem szkoły jest Pani ELena Rogachikova (Rogaczykowa). Mamy 4 nauczycieli. Obecnie do szkoły przychodzi około 100 uczniów. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach. Dla dzieci wykorzystujemy również metody Montessori. W naszej szkole mamy dziecięce Studium Teatralne w języku polskim "Słoneczko" oraz Studium Teatralne dla dorosłych "Miniatura". W nauczaniu wykorzystujemy podręczniki języka polskiego: Start 1, Start 2, Hurra po polsku 1-3, Polski krok po kroku 1-2, Lubię Polski 1-2 oraz inne.
Kaliningrad jest częścią Rosji, ale nie ma wspólnych granic z krajem. Natomiast sąsiaduje z Polską oraz Litwą. Autonomia Polaków "POLONIA" (wcześniejsza nazwa - Wspólnota kultury polskiej Obwodu Kaliningradzkiego, regionalna, rok założenia - 1992) łączy polaków w Kaliningradzie, aktywnie działa w zakresie promocji polskiej kultury w regionie. Członkowie naszej Autonomii posiadają Kartę Polaka. Wydajemy polonijną gazetę "Głos znad Pregoły", która jest najstarszą gazetą w języku polskim w Rosji.

- 2018/19130
              - 2019/20112

Od wrzenia do lipca

Zaświadczenia na zakończenie roku szkolnego.

Dyrektor szkoły na podstawie doświadczenia zawodowego w nauczaniu oraz znajomości języka polskiego.
Nie działa.