Data aktualizacji: 2017-05-10

- w języku polskim *Szkoła średnia nr 24 im.M.Konopnickiej
- w języku lokalnym *Львівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №24 ім. М.Конопницької
Miejscowość *Lwów

Ukraina

Ulica, nr domu*Konyskiego 4

Konsulat Generalny RP we Lwowie

Faks (z numerem kierunkowym kraju) (380) 2756662

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): school.konopnicka.lviv

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

wydział oświaty m. Lwowa
79005 Lwów, Lewickiego 67

1944
Każda szkoła ma swoja specyfikę. Ma ją i nasza. To szkoła wielu pokoleń . W 150 rocznice urodzin polskiej poetki Marii Konopnickiej, pochowanej na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, szkoła otrzymała imię poetki, a od 2000 roku „Rota” staje się hymnem szkoły. W 1994 roku odbył się I Konkurs Recytatorski „MARIA KONOPNICKA DZIECIOM I MŁODZIEŻY", celem którego była i jest popularyzacja polskiej poezji. W maju 2003 r. odbył się jubileuszowy konkurs, w ramach którego w szkole została odsłonięta tablica pamiątkowa zasłużonego nauczyciela - polonisty, animatora sztuki Władysława Łokietki.
Lwów - miasto na Ukrainie, ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego. Jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. Miasto jest głównym ośrodkiem polskiej kultury i życia społecznego na Ukrainie.Zamieszkuje tu ludność pochodzenia polskiego.

- 2019/20-

świadectwa

Wydział oświaty i dyrektor
1) kwalifikacje
2) znajomość języka polskiego

Tak. Reprezentuje ogół rodziców oraz uczniów.