Data aktualizacji: 2019-03-06

- w języku polskim *Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku
- w języku lokalnym *Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську
Miejscowość *Iwano-Frankiwsk

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Strzelców Siczowych 56

Lwowski

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +38 034 272 57 47

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): sekretariat@ckpide.eu

ckpide

Maria Osidacz

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku prowadzi działalność kulturalną, oświatową, zrzesza osoby z inicjatywą, zainteresowane zdobywaniem wiedzy. Odbywają się tu konferencje, imprezy literackie, wydarzenia i spotkania artystyczne z ciekawymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniem. Centrum jest idealnym miejscem dla osób chcących poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, polską kulturę i nauczyć się języka polskiego. Ważnym elementem Centrum jest biblioteka, gdzie zainteresowany czytelnik znajdzie literaturę polską, tłumaczenia światowej literatury, publikacje o Polsce, Unii Europejskiej i aktualną polską prasę. Centrum jest miejscem spotkań wielu narodowości. Instytucja prowadzi pracę na rzecz dialogu, porozumienia i współpracy, a jej działania budowane są na bazie potrzeb i oczekiwań Polaków oraz Ukraińców. W ofercie znajdą Państwo projekty stałe, roczne, międzynarodowe, dla wszystkich kategorii wiekowych.
Lokalna społeczność polska szacowana jest na ok. 2000 osób. W mieście działa parafia rzymsko-katolicka pw. Chrystusa Króla Wszechświata, sześć towarzystw kultury polskiej oraz szkoła średnia nr 3 z polskim i rosyjskim językiem nauczania. Z inspiracji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie w 2013 roku powstało Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) jako wyraz troski o rozwój środowiska polskiego w tym mieście.

- 2017/1854
              - 2018/1990

Zapisów można dokonać w biurze Centrum.

Zapisy są prowadzone przed rozpoczęciem semestru (miesiąc: sierpień i styczeń).

Rok szkolny jest podzielony na dwa semestry. Pierwszy: wrzesień - grudzień, drugi: styczeń - maj.

W przypadku jeżeli osoba nie zdała egzaminu końcowego otrzymuje dyplom za udział w kursach języka polskiego. Osoby, które z sukcesem zdały egzamin otrzymują zaświadczenie sygnowane przez Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie).

Do Centrum skierowany jest jeden nauczyciel języka polskiego przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Drugi nauczyciel jest miejscowy.
Nie.