Data aktualizacji: 2018-03-07

- w języku polskim *Polska Szkoła Eksperymentalna przy Związku Polaków w Kalabrii
- w języku lokalnym *Scuola Polacca Sperimentale presso l'Associazione dei Polacchi in Calabria
Miejscowość *Reggio Calabria

Włochy

Ulica, nr domu*Via Fratelli Cairoli n. 18

Wydział konsularny przy Ambasadzie RP w Rzymie.

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +390965622069

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): assopolca@yahoo.it

Katarzyna K. Gralińska

Katarzyna K. Gralińska

Związek Polaków w Kalabrii

via Croce Valanidi ctr. Lagani I n. 24

89131 Reggio Calabria

Włochy

PSE prowadzi obecnie zajęcia w salkach przy kościele pw. Św. Augustna. Lekcje prowadzone są przez trzy wykwalifikowane nauczycielki z dużym doświadczeniem pracy z dziećmi dwujęzycznymi oraz z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Prowadzone są także zajęcia indywidualne dla dzieci nie mówiących po polsku (w celu szybszej integracji) oraz okresowe zajęcia dla dorosłych.

Reggio Calabria - była stolica regionu, obecnie jedno z dziesięciu miast metropolitalnych Włoch (ok. 950.000 mieszkańców). Położone nad malowniczą Zatoką Messyńską o klimacie śródziemnomorskim i łagodnym. W mieście temperatury są zawsze dodatnie. W pobliżu (ok. 35 km) znajdują się góry o wys. ok. 1.800 m. n.p.m., z wyciągami narciarskimi.

Obszar ten jest jednym z najważniejszych miejsc historycznych z epoki starożytnej Grecji. Został skolonizowany przez Greków ok. 4.500 lat temu i nadano mu nazwę "Magna Grecia".

- 2017/1816

Uczestnictwo w zajeciach szkolnych jest dobrowolne, kazdy moze zapisac sie do szkoly. Rodzice z wlasnej woli zapisuja sie jednoczesnie do ZPwK, w ktorym roczna oplata wynosi 20 euro. Nie ma wyznaczonego rygorystycznego terminu, ale zazwyczaj do konca wrzesnia danego roku szkolnego.

Szkola na zakonczenie kazdego roku szkolnego wydaje dyplomy z podzialem na dwie grupy wiekowe.

Rada Rodzicow Rok Szkolny 2014-2015 Przewodniczaca: Barbara Czerwonka Z-ca: Aleksandra Grzegorzek Skarbnik: Magdalena Ratajewska Pomoc techniczna: Marek Ciepielewski, Jan Grzegorzek, Jacek Redzimski