Data aktualizacji: 2019-10-22

- w języku polskim *Polska Szkoła Weekendowa "Kleks"
- w języku lokalnym *Polish Weekend School 'Kleks'
Miejscowość *Arklow, Co. Wicklow

Irlandia

Ulica, nr domu*Coolgreany Road

brak

Dublin

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): pwskleks@gmail.com

Monika Kostka

Polsko-Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne

22 Woodlands Park

Arklow, Co. Wicklow

Polska Szkoła Weekendowa "Kleks" oferuje zajęcia pozalekcyjne dla dzieci powyżej 4 roku życia. Celem naszej szkoły jest nauczanie języka polskiego oraz przekazywnie wiedzy o kulturze kraju pochodzenia ich rodziców. W formie zabawy uczymy dzieci czytać, pisać w j. polskim, przedstawiamy kulturę, historię i geografię  Polski. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 10:00 do 14:00 i są organizowane w 4-godzinnych blokach programowych.

Polska Szkoła Weekendowa "Kleks" jest miejscem spotkań dzieci, które w przyjaznym otoczeniu i pod fachową opieką mają możliwość rozwoju umiejętności językowych, a przede wszystkim utrzymania dwu - albo nawet wielojęzyczności. Oprócz nauki języka chcemy zaoferować dzieciom również zajęcia plastyczne, muzyczne a przede wszystkim dobrą zabawę

Arklow jest miastem położonym na południu hrabstwa Wicklow. Arklow liczy około 12 000 mieszkańców, z czego ponad 800 osób tworzy polską społeczność.

- 2018/1952
              - 2019/2047

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły www.arklowpolskaszkola.org

Szkoła wydaje dyplom ukończenia roku szkolnego.

Nauczyciele zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę przez Polsko-Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne.
Tak, Rada Rodziców wspiera grono pedagogiczne.