Data aktualizacji: 2016-06-02

Izabella Mabillard

Izabella Mabillard

Spoleczna Szkola "Promyki" ch. du Scex 1 1971 Champlan

W szkole pracuje dwóch nauczycieli. zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych (od 6-8 r.ż i od 9-13 r.ż). Mimo niewielkiej liczby uczniów, szkoła jest bardzo prężna. Bierzemy udział w wielu konkursach. Dzięki pomocy Ambasady, co roku organizujemy dwudniowe obozy językowe, wyjazdy na spektakle... imprezy okolicznościowe tj. Jasełka, topienie Marzanny, Śmigus-Dyngus...
W Valais mieszka wiele rodzin mieszanych, w których mówi się najczęściej w języku francuskim lub niemieckim. Dzieci, od momentu rozpoczęcia nauki w szkole szwajcarskiej , szybko zapominają język polski stąd inicjatywa zajęć w tym języku. W naszym kantonie jest również wielu Polaków pracujących na roli. Ich dzieci nie uczęszczają na zajęcia, gdyż czas pracy nie pozwala na zorganizowanie transportu.

- 2019/20-

Zajęcia odbywają się zgodnie z programem nauczania obowiązującym w Valais.

Zaświadczenie o ukończeniu roku. Nie wydajemy świadectw. Zaświadczenia wydawane przez szkołę są uznawane w lokalnym systemie oświaty.

Nauczyciele są opłacani z wpisowego.
nie ale rodzice są bardzo aktywni.