Data aktualizacji: 2014-07-29

- w języku polskim *Polska Szkoła Sobotnia przy Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego(PLCA)
- w języku lokalnym *The Polish Language and Culture Association
Miejscowość *Bedford

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*6 Bromham Road

MK40 2QA

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@polish-culture.com

The Polish Language and Culture Association (PLCA) 6 Bromham Road MK40 2QA Bedford Wielka Brytania

Polska Szkoła Sobotnia przy PLCA działa od września 2013, prowadzi zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Nauka w szkole odbywa się w następujących grupach: - Grupa przedszkolna - Klasa 0- 3 - nauczanie zintegrowane i religia; - Klasa 4- 5 - język polski, historia, geografia i religia; - Klasa 6 - przygotowanie do egzaminu GCSE z języka polskiego; - Zajęcia w lokalnych szkołach w ramach klubów języka polskiego- nauczanie języka polsiego jako ojczystego i obcego. - Zajęcia języka polskiego jako obcego dla dorosłych; Dodatkowo przy PLCA działa: - Klub muzyczny; - Klub plastyczny; - Klub dramatyczny; - Poradnia psychologiczno- pedagogoczna dla dzieci i rodziców.
Bedford – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Bedfordshire. Jest to niewielkie miasto położone na brzegach rzeki Great Ouse, niedaleko lotniska w Luton. Społeczność polska w Bedford i okolicach jest dość liczna.

- 2019/20-

Świadectwo ukończenia klasy z oceną opisową obejmującą: - osiągnięcia edukacyjne ucznia; - uczestnictwo w zajęciach dodatkowych; - szczególne osiągnięcia ucznia.

Nauczycieli zatrudnia Rada Zarządzająca szkoły, na podstawie kwalifikacji i doświadczenia nauczycieli, poprzez rozmowę kwalifikacyjną.
Przy szkole działa Rada Rodziców, która pomaga przy organizacji wydarzeń szkolnych, wycieczek i imprez. Wspiera grono pedagogiczne podczas dyżurów.