Data aktualizacji: 2019-10-16

London

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola7sisters@gmail.com

Polska Szkola na Seven Sisters Unit 6, 250 High Road, London N15 4AJ

Jesteśmy nową placówką działającą od 15 września 2012 roku. Naszym głównym celem jest nauczanie języka polskiego oraz szerzenie polskiej kultury i tradycji wsród młodych Polaków mieszkających poza granicami kraju. Działamy jako organizacja wolontaryjna. Utrzymujemy się jedynie ze składek przekazywanych przez rodziców. Opłaty te są przeznaczone na pokrycie kosztów wynajęcia budynku, ubezpieczenie uczniów oraz sprawy administracyjne związane z bieżącą działalnością szkoły. Swoją ofertę kierujemy do dzieci z rodzin polskojęzycznych oraz rodzin o polskich korzeniach mieszkających w okolicach Seven Sisters w Londynie. Przyjmujemy uczniów w wieku od 3 do 16 lat. Pracujemy według systemu obowiązującego w angielskich szkołach. Podział na klasy jest zależny od ilości uczniów zapisujących się na zajęcia. Chcemy jednak, aby w jednym oddziale nie było więcej niż 20 osób. W celu urozmaicenia zajęć, oprócz języka polskiego, prowadzimy edukację artystyczną, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz za zgodą rodziców religię. W starszych klasach wprowadzamy historię i geografię Polski. Pracujemy w godzinach 9:30 - 12:45 w wyznaczone soboty (od września do lipca).

- 2018/19180
              - 2019/20182

Zajecia rozpoczynamy okolo 15 wrzesnia i konczymy w pierwsza sobote lipca (mamy 32 spotkania w roku szkolnym).

Wypisujemy swiadectwa, ale to nie sa te same dokumenty jak wydawane w szkolach powszechnych w Polsce.

Kierownik szkoły po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjej i sprawdzeniu dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz doświadczenie.
Rada Rodziców jest organem doradczym i pomagającym w ogólnej działalności szkoły, szczególnie przy okazji różnego rodzaju uroczystości i imprez.