Data aktualizacji: 2020-02-21

Wydzial Konsularny Ambasady RP w Londynie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): pssgravesend@inbox.com

Anna Konare

POLISH SATURDAY SCHOOL IN GRAVESEND Company Limited by Guarantee 58 CRUDEN ROAD CRUDEN ROAD GRAVESEND KENT DA12 4HD Company No. 07994869

Do szkoly przyjmujemy dzieci w wieku 3,5 - 15lat. Obecnie mamy 8 klas na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz grupę przedszkolną. Zajęcia odbywają się w soboty w godz.9.00-12.45. Po głównych zajęciach organizowane również są zajęcia dodatkowe, takie jak kółko kreatywne dla młodszych, kółko kreatywne dla starszych uczniów, nauka gry na pianinie, piłka nożna, zajęcia przygotowujące do GCSE z j. polskiego oraz przygotowanie do I Komunii Świętej. Szkoła posiada własną bibliotekę, z której mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły jak również rodzice. W Szkole dzieci uczą się języka ojczystego, historii i geografii Polski oraz religii. Poznają również tradycje i zwyczaje polskie. Organizujemy dla naszych uczniów m.in zabawę mikołajkową, jasełka, bal przebierańców połączony ze zbiórką na rzecz WOŚP, wycieczkę z okazji Dnia Dziecka, dwa razy w roku wyjazdy do Teatru Syrena na polskie spektakle. Uczestniczymy w kampanii Mądra Szkoła Czyta Dzieciom a także organizujemy akademie z okazji ważnych świąt państwowych jak i szkolnych takich jak Dzień Mamy i Taty, Dzień Patrona Szkoły, Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Raz w roku w rocznicę nadania imienia Janusza Korczaka naszej szkole odprawiana jest uroczysta Msza św. w języku polskim za naszych uczniów, ich rodzin i pracowników Szkoły. Dorobek pedagogiczny naszego patrona jest źródłem motywacji oraz bodźcem dla wychowawców naszej szkoły.

- 2018/19160
              - 2019/20164

Zajecia rozpoczynaja sie w trzecią sobotę września a kończą w drugą sobotę lipca.

Po zakończeniu roku szkolnego uczeń otrzymuje świadectwo szkolne natomiast po ukończeniu szkoły - świadectwo ukończenia szkoły.

Dyrektor Szkoły.
Tak, pomoc  i organizowanie imprez szkolnych, akcji wspierajacych szkole, itp.