Data aktualizacji: 2014-09-16

- w języku polskim *Szkółka sobotnio-niedzielna przy Kulturalno-Oświatowym Towarzystwie Polakow im. Jana Pawła II w Emilczynie
- w języku lokalnym *суботньо-недільна школа при культурно-освітньому товаристві поляків ім. Яна Павла ІІ
Miejscowość *Еmilczyn

Ukraina

Ulica, nr domu*Bluchera 1/11

Winnica

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +380414942488

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): korbutl@mail.ru

Luda Korbut

Kulturalno-Oświatowe Towarzystwo Polaków im. Jana Pawla II 11-201 Emilczyn, ul. Bluchera 1\11 obwód żytomierski Ukraina

Szkoła sobotnio-niedzielna dziala przy Kulturalno-Oświatowym Towarzystwie Polaków im. Jana Pawla II.Do szkoły uczęszcza młodzież i dzieci nie tylko polskiego,ale i ukraińskiego pochodzenia.Szkoła mieści się w Domu Polskim, który znajduje się w lokalu Spółdzielni Mieszkanodwej, a który został zakupiony przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". W Domu Polskim jest klasa, biblioteka,gabinet prezesa,pokój nauczycielski, kuchnia, łazienka.SZkoła wyposażona jest w podręczniki,tablice gramatyczne, schematy. Młodzież korzysta z komputera,drukarki,projektora.
Emilczyn to nieduże miasteczko, liczące około 4 tys. mieszkańców, wśród których około 10% stanowią Polacy. Mamy swój Kościół rzymsko-katolicki.

- 2019/20-

Wydajemy zaświadczenie o ukończeniu klasy

ORPEG
Nie działa