Data aktualizacji: 2019-11-26

- w języku lokalnym *Polish Cultural Enrichment Program " Polish School"at PLBA
Miejscowość *Portland

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*3832 N Interstate Ave.

Los Angeles, Kalifornia

001 - 971-255-2655

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkolapolskapdx@gmail.com

Renata Dajnowska

Szkola objeta jest patronatem Towarzystwa Bibiloteki Polskiej (PLBA), ktory legalnie, pienieznie i lokalowo wspiera nasza szkole. Wszelkie dzialania edukacyjne i pozostale decyzje podejmowane sa przez szkole.

PLBA
3832 N Interstata Ave.
Portland, OR 97227

1994

0,0

Uczniowie reprezentuja szkole podczas Polish Festival w Portland i Seattle, “Heritage Day” w Bialym Orle, Dnia Matki i Ojca, uroczystosci w Domu Polskim oraz w ramach dzialalnosci Visegrad Group PDX razem z rowiesnikami ze szkoly czeskiej i wegierskiej.Do szkoly uczeszczaja uczniowie w wieku od 3-16 lat. Prowadzimy rowniez zajecia dla doroslych i zajecia grupy mlodziezowej. Zajecia odbywaja sie co dwa tygodnie od godziny 9 rano do 12:30 po poludniu. Rok szkolny zaczynamy po polskim festiwalu (poczatkiem pazdziernika), a konczymy koncem maja. Korzystamy z podrecznikow, ktorych autorka jest pani Malgorzata Pawlusiewicz. Mlodsze dzieci ucza sie j.polskiego , polskich tancow i piosenek. Starsi uczniowie poznaja dodatkowo elementy polskiej historii i geografii. Podczas calego roku szkolnego oferujemy dzieciom wiele atrakcji . Rodzice i nauczyciele organizuja dla uczniow: andrzejki, mikolaja, kolede, konkursy plastyczno-literackie, wyjscie do teatru, konkurs na najladniejsza pisanke i palme, szukanie jajek, Dzien Dziecka. Uczniowie reprezentuja szkole podczas Polish Festival w Portland i Seattle, “Heritage Day” w Bialym Orle, Dnia Matki i Ojca, uroczystosci w Domu Polskim oraz w ramach dzialalnosci Visegrad Group PDX razem z rowiesnikami ze szkoly czeskiej i wegierskiej.

Portland jest najwiekszym miastem Oregonu. Malowniczo polozony miedzy rzekami Columbia i Willamette, niedaleko gory Hood. Jest znany wielu  z licznych parkow, mostow, drog dla rowerow. Jest ekologicznie przyjaznym miastem z wieloma browarami i kawiarenkami.

- 2018/1959
              - 2019/2050

Zajecia rozpoczynaja sie poczatkiem pazdziernika, a koncza koncem maja.

Na zakonaczenie roku szkolnego dzieci w wieku przedszkolnym otrzymuja dyplomiki, a uczniowie w wieku szkolnym swiadectwa.

Po sprawdzeniu historii kryminalnej, CV, rekomendacji decyzje podejmuje Dyrektor Szkoly z Przewodniczaca Komitetu Rodzicielskiego.

Tak, Komitet Rodzicielski dziala bardzo preznie poniewaz dzialalnosc szkoly opiera sie w duzej mierze na pomocy rodzicow.

Rodzice organizuja wszellkie imprezy towarzyszace i dbaja o to by w szkole bylo przyjemnie i bezpiecznie.