Data aktualizacji: 2018-10-14

Galicja, Hiszpania

info@poloniaengalicia.com

www.poloniaengalicia.com

Stowarzyszenie Kulturalne Polonia w Galicji działa od 2006 roku. Zajmujemy się zrzeszaniem Polaków mieszkających w Galicji, prowadzimy działalność kulturalną i aktywnie wspólpracujemy z Ambasadą RP w Madrycie, Konsulatem Honorowym w Vigo oraz innymi stowarzyszeniami polonijnymi na terenie Hiszpanii. Oprócz wielu spotkań okolicznościowych, w ciągu całego roku organizujemy regularne spotkania raz w miesiącu w siedzibie Stowarzyszenia, na Rua das Estrelas 80 (Monte do Gozo) w Santiago de Compostela, prowadzimy Polską Szkołę w Galicji dla dzieci polonijnych i Polską Bibliotekę w Galicji.

Zobacz również broszurkę o nas.

Szkoła mieści się w pomieszczeniu biblioteki użyczonym przez Centrum Pielgrzymkowe na Monte do Gozo w Santiago de Compostela.

- 2017/1842
              - 2018/1933

Dziecko do szkoły można zapisać w każdym momencie roku szkolnego. Szczegóły na stronie www.poloniaengalicia.com

Zajęcia odbywają się w okresie od września do czerwca danego roku kalendarzowego z podziałem na dwa semestry: zimowy (wrzesień - styczeń) i letni (luty-czerwiec).

Wszyscy uczniowie na zakończenie roku szkolnego otrzymują dyplomy wydawane przez Polską Szkołę w Galicji.

Nauczyciele w naszej szkole są wolontariuszami, a ich naborem i weryfikacją kwalifikacji zajmuje się Zarząd Stowarzyszenia Polonia w Galicji.
Od maja 2018 roku przy szkole rozpoczęła działalność Rada Rodziców, w której rezprezentację mają rodzice każdej klasy w naszej szkole. Jej rolą jest opieka nad nowymi rodzicami w szkole w czasie spotkań dla rodziców, planowanie, organizowanie i koordynowanie wydarzeń szkolnych.