Data aktualizacji: 2015-01-21

- w języku polskim *Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej - Polska Sobotnia Szkoła przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej I-III st. nr 3
- w języku lokalnym *Культурно-освітній центр польської національної меншини - Польська суботня школа при Бориславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня №3
Miejscowość *Borysław

Ukraina

Ulica, nr domu*Szkolna 19

Lwowski

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): mariazielinska23@gmail.com

Kulturalno-Oświatowe Centrum fukcjonuje przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej I-III st. nr 3 Borysławskiej Miejskiej Rady Obwodu Lwowskiego ul. Szkolna 19, 82300 m. Borysław obw. lwowski, Ukraina

1993
Na dzień dzisiejszy Polska Szkoła Sobotnia w Borysławiu ma już 3 swoje pracownie języka polskiego, a także korzysta z 6 pomieszczeń i auli (gdzie są lekcje choreografii i odbywają się uroczystości szkolne) Szkoły Ogólnokształcącej nr 3, przy której funkcjonuje. W Szkole Sobotniej uczniowie uczą się języka polskiego, literatury polskiej (są to dwa przedmioty), narodoznawstwa (wiedzy o kulturze, tradycjach, zwyczajach narodu polskiego), historii, a także mają zajęcia z muzyki i choreografii. Nauczanie odbywa się w języku polskim zgodnie z programem zatwierdzonym przez Ministerstwo Oświaty i Nauki Ukrainy.
Borysław jest miejscowością polożoną ok. 100 km od m.Lwów, na przedgórzu Karpat. Liczba mieszkańców miasta liczy obecnie około 35 tys. osób. Według danych ostatniego spisu ludności (2001 r.) w Borysławiu mieszkało 0,3 tys. Polaków (0,8 % wszystkich mieszkańców). Dla porównania w 1989 r. stanowili oni 1,2 % borysławian.

- 2017/18-

Szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych. Uczniowie są przyjmowani na podstawie podań rodziców (od marca do sierpnia). Pełnoletni sami piszą podania.

Absolwentom Polskiej Sobotniej Szkoły wydaje się świadectwa ukończenia szkoły (dwujęzyczne).

Wydział Oświaty Borysławskiej Miejskiej Rady Obwodu Lwowskiego.
Działa Komitet Rodzicielski, który pomaga przy ogranizacji różnych imprez szkolnych.