Data aktualizacji: 2018-03-24

- w języku polskim *Punkt nauczania przy obwodowej organizacji "Studencki Klub Polski"
- w języku lokalnym *Punkt nauczania przy obwodowej organizacji "Studencki Klub Polski"
Miejscowość *Żytomierz

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Czudniwska, 34B

Winnicki

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): skp@vp.pl

Walentyna Jusupowa

Walentyna Jusupowa

Obwodowa organizacja „Studencki Klub Polski”, ul. Czudniwska, 34B, 10-005, m. Żytomierz, Ukraina

Zjazd założycielski Obwodowej Organizacji Społecznej „Studencki Klub Polski” odbył się 7 listopada 2009 roku. 21 stycznia 2010 roku Klub został zarejestrowany w Głównym Departamencie Sprawiedliwości obwodu Żytomierskiego. W okresie sprawozdawczym organizacja liczyła 22 członka. Klub nie posiada własnego lokalu (zarejestrowany jest pod adresem Domu Polskiego w Żytomierzu).

Celem działalności Klubu jest:

zadowolenie i obrona fachowych, socjalnych, ekonomicznych, kulturalnych, twórczych i innych wspólnych interesów członków Klubu, które nie są sprzeczne z ustawami Ukrainy; pomoc w realizacji ich naukowego, twórczego, politycznego, organizacyjnego potencjału.

Głównymi zadaniami Kluba są:

a) wszechstronne wsparcie członków Klubu w opracowaniu i spełnieniu progresywnych idei w różnych branżach działalności,

b) pomoc w podwyższeniu społecznej, kulturologicznej i naukowej aktywności członków Klubu,

c) wszechstronna pomoc ekonomiczna oraz w kierunku kulturalnej integracji Ukrainy ze Wspólnotą Europejską

d) kształtowanie doświadczenia wspólnej międzynarodowej, politycznej i humanitarnej działalności członków Klubu,

e) wszechstronna pomoc w progresywnych formach kształcenia i przygotowania fachowców w branżach gospodarki, socjologii, prawa, kultury, ekologii, zarządzania, informacji i ochrony zdrowia i innych.

- 2017/1880

Nauka przy punkcie nauczania jest bezopłatna.

Rada Rodziców przy punkcie nauczania nie działa.