Data aktualizacji: 2017-09-06

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +7 255 85 38

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): schoolgimnazia23@mail.ru

Sundetowa Saida Magzomowna

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Упровление образования города Алматы tel.+ 7 271 65 09

1995
Szkoła – Gimnazjum nr 23 istnieje od ponad 50. lat. W chwili obecnej uczy się w niej 484 uczniów łącznie z klasami nauczania początkowego. W szkole funkcjonują 2 profile nauczania: ścisły obejmujący klasy geograficzne i klasy matematyczne oraz humanistyczny obejmujący klasy z intensywnym językiem angielskim i językiem polskim ( obecnie nauczanym fakultatywnie) w formie kursów specjalistycznych oraz fakultetów. Wielu uczniów uczestniczy w konkursach i olimpiadach na szczeblu rejonu i miasta, zajmując przy tym czołowe miejsca. Dzięki doświadczeniu i oddaniu nauczycieli pracujących w Gimnazjum nr 23 absolwenci z powodzeniem zdają egzaminy maturalne (INT). .
Miasto Ałmaty jest największym miastem Kazachstanu, liczącym prawie 2 miliony mieszkańców. W mieście działa jedno stowarzyszenie, zrzeszające Polaków: Centrum Społeczno-Kulturalne Polaków w Ałmaty "Więź", powstałe 25 października 2014 roku ( po zjednoczeniu dwóch stowarzyszeń ). Prezesem jest Oleg Czerwiński. Lokalną społeczność polską szacuje się na około tysiąca rodaków.

- 2017/1829

Przed początkiem roku szkolnego.   Obecnie funkcjonują trzy klasy: klasa VIII, IX, X,  łącznie uczęszcza do polskich klas 29 uczniów.

Przed początkiem roku szkolnego.

Zajęcia rozpoczynają się 1 września, a kończą 25 maja.

Świadectwo ukończenia szkoły.

Nauczyciele są zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, otrzymują zapłatę zgodną z lokalnym systemem wynagradzania.
W szkole funkcjonuje Rada Rodziców, jej kompetencje wynikają z uprawnień rodzicielsko - opiekuńczych.