Data aktualizacji: 2017-10-06

- w języku polskim *Zespół Edukacyjny z polskim językiem nauczania w Strzelczyskach
- w języku lokalnym *Стрілецький навчально-виховний комплекс з польською мовою навчання
Miejscowość *Strzelczyska

Ukraina

Ulica, nr domu*Zielona 4

Konsulat Generalny RP we Lwowie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): alicjabaluch@gmail.com

Alicja Bałuch

Elżbieta Kinasz

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Wydział oświaty w Mościskach, ul. Hruszewskiego 3, 81-300

Nasza szkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy, wdraża ich do samodzielności, pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji i przygotowuje do aktywnego udziału w życiu społecznym.Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów. W szkole są organizowane występy, apele, akademie dla uczczenia znaczących wydarzeń z dziejów Polski: Święto Niepodległości, Konstytucja 3 maja. Również obchodzone są inne uroczystości: Dzień Nauczyciela, Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Matki. Podtrzymujemy katolickie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia – konkurs szopek, kolęd, przedstawienia jasełkowe, ze Świętami Wielkanocnymi – konkurs pisanek, kartek świątecznych i inne.
Strzelczyska to jedna z nielicznych miejscowości na Ukrainie, w której 99,9% mieszkańców to Polacy

- 2017/1870
              - 2018/1978

Rodzice powinni żłożyć podanie.

w kwietniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego

1 września - 27 maja

Na zakończenie roku szkolnego - swiadectwo, po ukończeniu szkoły- świadectwo o ukończeniu szkoły podstawowej

Wydział oswiaty w Mościskach
Tak. Wspiera działanie dyrekcji i nauczycieli.