Data aktualizacji: 2018-11-27

Miejscowość *Limassol Pafos

Cypr

Ulica, nr domu*Miltonos 18

Ambasada Polska w Nikozji.

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): urskos1@wp.pl

Urszula Kosińska

Primary School 3051 Limassol Miltonos. Dyrektor szkoły mgr Urszula Kosińska. Szkoła jest przedsięwzięciem prywatnym.

Szkoła umożliwia naukę języka polskiego,poznawanie historii,tradycji i kultury polskiej. Daje możliwość uczniom wracającym do Polski kontynuowanie nauki. Zajęcia organizowane są w środy,piątki i soboty i stanowią uzupełnienie edukacji greckiej i angielskiej na poziomie szkoły podstawowej. Uczestnictwo w zajęciach języka polskiego nie stanowi wypełnienia obowiązku szkolnego,które obowiązuje każde dziecko przebywające na Cyprze. Szkoła oferuje dodatkowe,indywidualne zajęcia terapii pedagogicznej dla dzieci z dysleksją,dysgrafią,dysortografią i dyskalkulią. Szkoła Języka Polskiego realizuje program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP, z wykorzystaniem rekomendowanych przez Ministerstwo podręczników. Szkoła jest prywatnym przedsięwzięciem. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest organem prowadzącym. Misja€ •Pracujemy nad indywidualnym i harmonijnym rozwojem ucznia umożliwiającym dalszą naukę i funkcjonowanie w dorosłym życiu. •Wspieramy wiarę dziecka we własne siły i umiejętności. •Wspomagamy uczniów w rozwoju intelektualnym,emocjonalnym i społecznym. •Współpracujemy z rodziną w procesie wychowania. •Rozbudzamy wrażliwość etyczno – moralną. •Uczymy szacunku do tradycji,kultury i historii naszej ojczyzny. Wizja •W pracy dydaktyczno-wychowawczej wykorzystujemy treści programowe zgodne z podstawą programową - Rozporządzenie Ministerstwa Edukacji z dnia 23 grudnia 2008 roku •Pracujemy na podręcznikach zgodnych z podstawą programową. •Umożliwiamy uczniom powracającym do Polski kontynuację nauki na tym samym poziomie. •Stosujemy indywidualizację w procesie nauczania dostosowaną do możliwości dziecka. •Stwarzamy bezpieczną i twórczą atmosferę w procesie nauczania. •Krzewimy kulturę polską,język polski,literaturę,historię i geografię. •Rozbudzamy chęci i zainteresowania nauką.

- 2017/1843
              - 2018/1947

Należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej.

Zapisy na nowy rok szkolny przyjmowane są do końca maja.

Zajęcia rozpoczynają się w drugim tygodniu września.

Dyplom Ukończenia Szkoły Języka Polskiego. Ocena Opisowa na zakończenie roku szkolnego.