Data aktualizacji: 2017-02-17

- w języku polskim *Szkola Polska Champigny sur Marne
- w języku lokalnym *Association Culturelle et Linguistique Franco-Polonaise du Val de Marne
Miejscowość *CHAMPIGNY SUR MARNE

Francja

Ulica, nr domu*138, rue de Verdun

PARYZ

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkolapolskachampigny@yahoo.fr

A.C.L.F.P.94 Association Culturelle et Linguistique Franco-Polonaise du Val de Marne 138, rue de Verdun 94500 CHAMPIGNY SUR MARNE FRANCJA

Program nauczania obejmuje : język polski, elementy historii i geografii Polski,śpiew i elementy katechizmu. Jest on dostosowany do poszczególnych grup wiekowych. Wszystkie lekcje prowadzone są w języku polskim i niosą ze sobą ogromny zasób słownictwa dotyczący rożnych dziedzin życia. Najważniejszym zadaniem jest nauczanie poprawnego czytania i pisania oraz posługiwania się językiem polskim, rozbudzenie bądź utrwalenie zainteresowania Polska i jej kultura. Dzieci maja również zajęcia z teatru z Anna Pazur-Boukhtouche. Zajęcia plastyczne z Jola Mioduszewska Praca, jaka wkładamy w wykształcenie naszej młodzieży, daje nam ogromna satysfakcje. Mamy nadzieje, ze nasz wspólny wysiłek nie pójdzie na marne, iż zaowocuje dobra wiedza naszych podopiecznych z języka polskiego, religii, historii, geografii, teatru. Pragniemy również uświadomić naszym dzieciom, gdzie maja swoje korzenie i ze należy z nich być dumnym.
Champigny sur Marne to duze miasto pod Paryzem w departamencie VAL DE MARNE(94). Szkola Polska w Champigny sur Marne, to szkola do ktorej przyjezdzaja na zajecia dzieci nie tylko z Champigny, ale rowniez z innych sasiednich miejsc. Okazuje sie, ze jest nas naprawde bardzo duzo w tych okolicach.

- 2017/18

Dzieci zapisujemy na wiosne przed rozpoczeciem nowego roku szkolnego. opłaty : Jedno dziecko 17 euros/miesiąc Dwoje dzieci 30 euros/miesiąc Troje dzieci 40 euros/miesiąc

Dzieci nasze dostaja na koniec roku dyplomy, a oprocz tego karty pracy z ocenami

Nauczyciele sa wolontariuszami, sa to Ci sami nauczyciele od 9 lat.
Stowarzyszenie nasze jest zarzadzane przez rodzicow. Wszystkie decyzje zapadaja po rozpatrzeniu waznych spraw przez rodzicow.