Data aktualizacji: 2018-03-07

- w języku polskim *Szkoła Wiedzy o Polsce przy OS Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie
- w języku lokalnym *Школа знань про Польщу при ГО Союз Польської Шляхти на Житомирщині
Miejscowość *Żytomierz

Ukraina

Ulica, nr domu*Czechowa 1K

Konsulat Generalny RP w Winnicy

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): kostecka777@gmail.com

Natalia Iszczuk

Natalia Iszczuk

OS Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie 10029 Zytomierz,ul.Montana 38a. Ukraina

Uczniowie szkoły mają możliwość kształcenia i rozwijania wszystkich kompetencji językowych, zdobywania nowej wiedzy, rozwijania zainteresowań, budowania poczucia własnej wartości oraz pewności. Na lekcjach stosowane są metody aktywizujące i motywujące ucznia do nauki. Podział na klasy jest uwarunkowany ilością uczniów zapisujących się na zajęcia, jednak nie większy niż 25 osób w klasie.Każde z dzieci, od pierwszych zajęć lekcyjnych w nowym roku szkolnym uczy się z czteroczęściowego podręcznika „Nasz elementarz”, "Nasza szkoła" otrzymanego dzięki staraniom Fundacji Wolność i Demokracja w ramach programu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” oraz Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Oraz „Nasze Razem w szkole”1-3 klasa, otrzymane przez ORPEG.- Praca naszej szkoły opiera się na współpracy między nauczycielami i rodzicami. Każdy rodzic bierze czynny udział w działalności szkoły. W Szkole Wiedzy o Polsce, nasze dzieci mają szansę poszerzyć swój zakres słownictwa polskiego i lepiej poznać polską kulturę. Chcemy, by zainteresowali się Polską i umieli zdobywać wiedzę na jej temat.
Żytomierz wchodził w skład Rzeczpospolitej do czasu jej II rozbioru, potem stał się częścią imperium rosyjskiego, następnie zaś - Związku Radzieckiego. Obecnie liczące ponad 270 tysięcy mieszkańców miasto jest stolicą obwodu żytomierskiego, regionu z najwyższym odsetkiem Polaków na Ukrainie. W regionie są duzo osób zainteresowanych kulturą i językiem polskim.

- 2017/18150

Zapisać się można we wrześniu, rodzicy powinne wypełnić ankietę. Opłaty nie pobieramy.

We wrześniu.

Wrzesień-maj.

DYPLOM UKOŃCZENIA KURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY POLSKIEJ

Szkoła Wiedzy o Polsce przy OS Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.