Data aktualizacji: 2018-02-27

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): agnieszka@polesom.org

Agnieszka Kemerley

Agnieszka Kemerley

POLESOM (Polish Educational Solutions of Minnesota) attn. Agnieszka Kemerley 14111 Garden View Ct, Apple Valley MN 55124

Traktujemy każde dziecko indywidualnie, starając się dostrzec i rozwinąć jego osobiste talenty. Używamy w tym celu najnowszych metod nauczania języka polskiego przeznaczonych dla dzieci ze środowisk wielokulturowych. Korzystamy z najlepszych dostępnych na polskim i amerykańskim rynku materiałów edukacyjnych, rekomendowanych przez uznane uczelnie w obu krajach. Dyrektor d/s programu nauczania w POLESOM ukończyła kursy poświęcone metodom nauczania języka polskiego dzieci zamieszkałych poza granicami kraju prowadzony przez Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie-cieszące się wysokim prestiżem w środowisku nauczycielskim. Nasza oferta zawiera: - kursy języka polskiego - lekcje poprawnej wymowy - indywidualne korepetycje językowe - kluby dziecięce (zajęcia promujące polskie dziedzictwo kulturowe) - organizację polskich wydarzeń kulturalnych w mieście i okolicy - organizacja występów artystycznych - Koncentrujemy się na naszych odbiorcach: dla nas liczy się ich dobro.

Minnesota – stan leżący w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Zajmuje obszar 225 365 km² (12. pod względem wielkości), który zamieszkuje 5 167 101 mieszkańców (21. pod względem ludności).

Powstała 11 maja 1858 roku jako 32. stan w wyniku wyodrębnienia ze wschodnich obszarów Terytorium Minnesoty.

Minnesota znana jako „Kraina 10 000 jezior” lub „Stan Gwiazdy Północnej” oferuje mieszkańcom oraz turystom liczne możliwości rekreacji.

Blisko 60% populacji stanu skupiona jest w metropolii MinneapolisSaint Paul, tzw. „Bliźniaczych miastach” (ang. The Twin Cities), który jest stanowym centrum polityki, biznesu, przemysłu, transportu oraz międzynarodowej społeczności artystycznej. Pozostała część stanu nazywana jest „Przedmieściem Minnesoty”. W części zachodniej pierwotnie obejmowała tereny prerii, które współcześnie zajmowane są przez rolnictwo. W części wschodniej rozciągały się niegdyś lasy liściaste, a obecnie teren ten jest w większości gęsto zaludniony. W części północnej rozciąga się stosunkowo najlepiej zachowana i rzadziej zaludniona preria. Chociaż większość mieszkańców stanu jest rasy białej i ma korzenie północnoeuropejskie, coraz większy staje się napływ imigrantów z AfrykiAzji i Ameryki Łacińskiej.

Stan znany jest z umiarkowanego podejścia w polityce i kwestiach socjalnych, zaangażowania obywatelskiego oraz wysokiej frekwencji wyborczej. Miejscowa społeczność klasyfikowana jest jako jedna z najzdrowszych w Stanach, a przy tym wyróżnia się wysokim wykształceniem i oczytaniem. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Minnesota)

W stanie Minnesota około 5%mieszkańców to Amerykanie polskiego pochodzenia.

- 2017/1850

Dziecko można zapisać na stronie internetowej: www.polesom.org

Najlepiej zapisywać dzieci w sierpniu i na początku września. POLESOM stara się przyjąć dzieci w ciągu roku szkolnego jeśli znajda się wolne miejsca i odpowiednia grupa językową.

Nauka rozpoczyna się w druga sobotę września, a konczy w połowie maja.

POLESOM wydaje dyplomy.

prezes i dyrektor za aprobata zarządu
Czynną rolę w organizacji POLESOM pełni prezes, dyrektor, zarząd organizacji przy wsparciu nauczycieli, wolontariuszy i rodziców.