Data aktualizacji: 2018-06-18

Ulica, nr domu*Gaelscoil Osraí,

R95 AT85

Dublin

Faks (z numerem kierunkowym kraju) brak

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkolajanapawla2@gmail.com

Jolanta Górnicka

Stowarzyszenie Polska Szkoła im. św. Jana Pawła II w Kilkenny Gaelscoil Osraí, Kilkenny Adres do koresodencji: 90 The Paddocks Kells Road Kilkenny, Ireland

Stowarzyszenie Polska Szkoła im. św. Jana Pawła II powstało w 2014 r. Szkoła powstała ze względu na wielkie zapotrzebowanie środowiska polskiego w Kilkenny wyrażone prosbą rodziców o utworzenie polskiej szkoły. Realizujemy program nauczania dla szkół polonijnych z zakresu języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. Zajęcia odbywają się jeden dzień w tygodniu, w piątek popołudniu i trwają pięć godzin lekcyjnych.
Szkoła Polska im. św.Jana Pawła II mieści się w Kilkenny , w Irlandii. W tym 24. tysięcznym miasteczku mieszka 2 tysiące Polaków. Zajęcia odbywają się w języku polskim i skierowane są przede wszystkim do dzieci z rodzin polskich lub polsko-irlandzkich.

- 2017/1890

Zapisy do szkoły przyjmujemy w formie mailowej, telefonicznej bądź w siedzibie szkoły. Opłaty: € 13 za pierwsze dziecko (opłata za tydzień nauki) € 10 za drugie dziecko (opłata za tydzień nauki) każde kolejne dziecko w rodzinie uczy się bezpłatnie. Opłaty uiszczane są w ratach.

Szkoła wydaje świadectwo potwierdzające ukończenie bądź przejście do kolejnej klasy w Polskiej Szkole im. św. Jana Pawła II.

Nauczyciele zatrudniani są przez dyrektora szkoły. Cała kadra nauczycieli posiada wykształcenie pedagogiczne uprawniające do nauczania w szkole.
W 2014 roku została zawiązana Rada Rodziców. Rodzice są bardzo zaangażowani w działalność szkoły. Chętnie włączają się w pomoc w organizowaniu imprez oraz uroczystości szkolnych.