Data aktualizacji: 2016-03-29

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): poledu@yahoo.com

Barbara Alvarez

Ildi Porter-Szucs

Szkoła sobotnia działająca niezależnie.

Polish Language Center of Ann Arbor
1305 W Madison St
Ann Arbor MI 48103
USA

Szkoła działa niezależnie, ale współpracuje z wydziałem World Languages na Eastern Michigan University (EMU), Ypsilanti, MI. W ramach tej współpracy szkoła może korzystać za darmo z sal uniwersyteckich, a studenci i kadra nauczycielska EMU mogą uczęszczać na nasze kursy języka polskiego.

Zajęcia prowadzone są w różnych grupach, każda o różnym zaawansowaniu i znajomości języka polskiego i w różnym przedziale wiekowym (od trzeciego roku życia wzwyż). Obecnie mamy pięć grup dla dzieci oraz jedną grupę dorosłych.

Nasza szkoła rozwinęła się w Ann Arbor, MI, które jest miastem uniwersyteckim i skupia stosunkowo niewielką lecz aktywną grupę Polonii. W Ann Arbor działa oddział Kongresu Polonii Amerykańskiej, Fundacja Kultury Polskiej, oraz co roku odbywa sie polski festiwal filmowy.

- 2017/18-

Dziecko można zapisać wypełniając kwestionariusz zamieszczony na naszej stronie internetowej http://polskaszkola.weebly.com/rejestracja.html.

Dziecko można zapisać w każdym momencie.

Zajęcia zaczynają się we wrześniu i kończą w kwietniu lub maju, zależnie od kalendarza akademickiego.

Szkola na razie nie wydaje żadnych oficjalnych dokumentów.

NIE

NIE

Większość nauczycieli pracuje jako wolontariusze. O doborze kadry nauczycielskiej decyduje zarząd szkoły.

Zarząd szkoły jest jednoczesnie Radą Rodziców. Składa się on z rodziców wolontariuszy, którzy dbają o każdy aspekt działalności szkoły.