Data aktualizacji: 2018-11-09

3535 Commerce Rd,

MI 48324

1993
Obecnie szkoła zmienia swój charakter, próbując dostosować się do wymagań teraźniejszej Polonii. Nie jest już jedynie placówką, w której polskojęzyczne dzieci imigrantów uczą się polskiego. Jest miejscem, do którego przychodzą ludzie, którzy nigdy nie mówili po polsku, ale mają polskie korzenie i chcą poznać język swoich rodziców, dziadków, czy pradziadków. Zdarza się, że dziadkowie przyprowadzają wnuki, aby te mogły uczyć się języka, którego ich rodzice nie mieli okazji poznać. Przychodzą tu również dzieci z małżeństw mieszanych, których mamy w naszych okolicach coraz więcej i w których domach na co dzień mówi się po angielsku. Obecnie mamy 11 klas, w tym dwie klasy dla dorosłych. Uczymy dzieci polskiego i polskiego jako obcego.
Szkoła znajduje się na kampusie Zespołu Szkół w Orchard Lake, który istnieje od 1885r..

- 2017/1870
              - 2018/1980

Przez rejestrację, która znajduje się na witrynie naszej szkoły.

Dziecko powinno być zarejstrowane do połowa sierpnia. Po 15 sierpnia opłata za szkołę wzrasta o $20.

Zajęcia rozpoczynają się w połowie września, a kończą w połowie maja.

świadectwa ukończenia klasy na koniec każdego roku szkolnego, po ukończeniu wszystkich lat, uczeń może zdać egzamin LOTE, który zalicza język polski na poziomie szkoły średniej. Uczniowie mogą wziąć egzamin STAMP4S na zakończenie szkoły średniej.

dyrektor
Tak, pomoc przy organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych