Data aktualizacji: 2015-09-15

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola.polska.ely@gmail.com

Typ do przyporządkowania

Polish Community School in Ely The Forum 24 Barton Road Ely,CB7 4DB

Pragniemy, by nasi uczniowie mówili ładną polszczyzną, by zyskali świadomość językową, poznali polską literaturę i poezję. Wierzymy, że wiedza z zakresu historii i geografii Polski pomoże im w przyszłości zrozumieć, czym jest patriotyzm i kulturowo odnaleźć się niezależnie od miejsca, w którym przyjdzie im żyć. W realizacji tych i innych statutowych celów wspiera nas kadra z wykształceniem filologiczno-pedagogicznym. Będąc placówką polską, kierujemy swoje działania przede wszystkim na mieszkających w okolicy Polaków, ale z pełnym szacunkiem odnosimy się również do społeczności, wśród której żyjemy i podejmujemy szereg działań dydaktyczno-opiekuńczych, by móc mówić o nas jako o mniejszości zasymilowanej. Nieustannie rozwijamy się i pracujemy. Nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami polskimi w Cambridgeshire. Organizujemy cykliczne spotkania dla dorosłych i młodzieży. Jako szkoła społeczna jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chęć współpracy. Czekamy więc na wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w życie polskiej mniejszości narodowej w Ely.

- 2017/18-

Poprzez wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego. 7 Funtów za sobotę. Od Czerwca do Września każdego roku.

Dyplomy uczestnictwa w zajęciach.

Zarząd szkoły na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.
Tak jako " Zarząd Szkoły", podejmuje wszystkie ważne decyzje dotyczące szkoły.