Data aktualizacji: 2019-02-07

OUR LADY OF LAS VEGAS ROMAN CATHOLIC CHURCH

3046 ALTA DRIVE

LAS VEGAS, NV 89107

Szkola Polska Im.Sw.J.Pawla II w Las Vegas jest instytucja niedochodowa,niezalezna kierowana przez Zarzad zlozony z rodzicow .Zostala zalorzona w 2006 roku przez rodzicow,przez nich finansowana i zarzadzana. Misja i zadaniem szkoly jest nauczanie jezyka ojczystego,polskiej historii i tradycji poprzez edukacje i roznorodne  zajecia oraz wspolnie organizowane uroczystosci i spotkaniaszkolne i religijne.

Szkola dziala pod patronatem Apostolatu Polskiego w Las Vegas.

Zajecia odbywaja sie w kazda sobote ,w w godzinach 9:00 - 11:45.

Zajecia zespolu tanecznego dzialajace przy szkole odbywaja sie  w godz. 11:00 - 1:00

Las Vegas jest miastem znanym nie tylko z rozrywki,kasyn i wielu wspanialych concertow czy wydarzen sportowych, ale rowniez z coraz bardziej zaznaczajacej sie roli polonii w tak bogatym kulturowo srodowisku.

Preznie dzialajaca Szkola Polska,Polish National Alliance,Dzieciecy Zespol Piesni i Tanca "KUJAWIACZEK",  dorosla grupa taneczna "PIAST" oraz Polish American Social Club organizuja wiele polskich imprez zaznaczajac swoja tozsamosc w amerykanskim srodowisku.

- 2017/1843
              - 2018/1940

Kazdego roku w ostatnia sobote sierpnia dokonuje sie rejestracji dzieci osobiscie,ale rowniez mozna dokonac zapisu poprzez strone internetowa szkoly :

do 10 wrzesnia kazdego roku

pierwsza sobota wrzesnia

swiadectwo szkolne

Zarzad Szkoly wybiera i zatwierdza nauczycieli a nastepnie sa przyjmowani do grona pracownikow kościoła
Tak dziala Zarzad zlozony z rodzicow i jest calkowicie odpoowiedzialny za program i zasady nauczania oraz imprezy towarzyszace zyciu szkoly