Data aktualizacji: 2018-09-26

Gr. Freiheit 41
22767 Hamburg

1978

Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania (przedmioty ojczyste), w cyklu nauczania ośmioletniej szkoły (uczniowie w wieku 6-14 lat). Dzieci uczestniczą w każdą sobotę w 3 lekcjach. Uczą się poprawnie pisać i czytać w języku polskim, poznają nasze narodowe tradycje, historię i geografię Polski oraz religię katolicką. Nauka w szkole jest prowadzona w oparciu o podstawy programowe dla uczniów uczących się za granicą. Poszczególni nauczyciele sami opracowują podręczniki i materiały dydaktyczne, które są następnie drukowane i rozprowadzane wśród uczniów na początku roku szkolnego. Są one dostosowane do potrzeb, możliwości i umiejętności uczniów. W klasach trzecich odbywa się przygotowanie do I Komunii św., a w klasach ósmych do sakramentu bierzmowania. Na koniec zajęć szkolnych dzieci biorą aktywny udział we mszy św. w kaplicy szkolnej. Dla chętnych dzieci i młodzieży prowadzi się kółka zainteresowań. Są to godzinne spotkania pozalekcyjne, takie jak: zajęcia plastyczne, schola dziecięca czy spotkania grupy Rycerstwa Niepokalanej.

- 2017/18446

Zapisy do szkoły odbywają się na pierwszych zajęciach rozpoczynającego się nowego roku szkolnego w Hamburgu.

Od sierpnia do listopada.

Rok szkolny trwa od połowy sierpnia do końca czerwca.

Uczniowie otrzymują na zakończenie roku szkolnego świadectwa w języku polskim i niemieckim. Oceny z języka polskiego są wpisywane przez niektóre szkoły niemieckie na ich świadectwa.

Nauczycieli zatrudnia dyrektor szkoły.

Przy szkole działa Rada Rodziców, która stara się wspomagać działania parafii w różnych akcjach na rzecz szkoły, uzyskując środki na jej funkcjonowanie. Rodzice prowadzą również sklepik uczniowski w czasie funkcjonowania szkoły.