Data aktualizacji: 2016-03-10

- w języku polskim *Hoszczańskie Gimnazjum
- w języku lokalnym *Гощанська районна гімназія
Miejscowość *Róweński obwód

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Nezależnosti, 21a

Łucki okręg konsularny

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): v.skotsyk@ukr.net

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Hoszczański rejonowy departament edukacji Hoszczańskiej administracji.35400 Ukraina, Róweński obwód, Hoszcza, ul. Sahajdacznogo 14. tel. +380365022651. e-mail: goscha_osvita@ukr.net

1997
Dziś proces edukacyjno-szkoleniowy jest prowadzony pracownikami pedagogicznymi w liczbie 45 osób. W roku szkolnym studiują tutaj około 340 uczniów. Zgodnie z regulaminem gimnazjum działa w reżymie szkoły w pełnym wymiarze czasu (od 8 do 17 god.). Gimnazjum zawiera oddział dohimnazyjny (1-4 klasa/od 6 do 9 lat.). Szkolenie bez profilu odbywają się od 5 do 7 klasy. Od 8 do 11 klasy szkolenia jest prowadzone w 3 profilach: matematycznym, chemiczno-biologicznym, historycznym. W gimnazjum jest prowadzone Intensywne kursy języków obcych : angielskiego, niemieckiego i polskiego . Wysoki poziom nauczania zapewnia absolwentom konkurencyjność. Według portalu Edumeter (GPA UPE 2010-2014) absolwenci gimnazjum pokazali pierwszy wynik w obwodzie i 48 na Ukrainie. Każdego roku kilkadziesiąt licealistów są zwycięzcami etapów II-IV ukraińskich olimpiad i II-III etapu MAN Ukraina, biorą udział w konkursach szkoleniowych "Kenguru", "Bóbr", "Heliantus", "Słoneczniki" i inne. W Gimnazjum jest serwis psychologiczno-pedagogiczny, pielęgniarka, zorganizowane trzy posiłki i swój autobus. W gimnazjum funkcjonują: nowoczesny centrum informacji i biblioteka, gabinety chemii, biologii, informatyki, matematyki, języka ukraińskiego i literatury, niemieckiego, angielskiego i inne.Wszystkie gabinety są wyposażone systemami multimedialnymi. Działa 50 komputerów w sieci z własnym serwerem i szybkim Internetem. Oprócz nauczania,gimnazjum opracowuje swój system edukacyjny efektywnego samorządu studenckiego. KORZYSTA SIĘ POPULARNOŚCIĄ GAZETA SAMORZĄDU STUDENCKIEGO „WIELKA PRZERWA”. Dla uczniów są kółka tańców, teatru, grupy wokalne i inne. Uczniowie aktywnie przygotowują i przeprowadzają liczne zajęcia pozalekcyjne, wycieczki, imprezy, konkursy, quizy, wystawy, imprezy sportowe.

- 2019/20-