Data aktualizacji: 2018-04-18

- w języku polskim *Polska Szkola Przedmiotow Ojczystych im. Sw. Jozefa w Amersham
- w języku lokalnym *Polish School Amersham
Miejscowość *Amersham

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Stanley Hill

HP7 9HH

Konsulat RP w Londynie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@polskaszkolaamersham.co.uk

Powiernicy (Trustees) PSPO im. Sw Jozefa w Amersham c/o Amersham School Stanley Hill Amersham HP7 9HH

1947
Jesesmy mala szkola,  mamy zazwyczaj 50-55 uczniow w 6-9 klasach, w tym klasach egzaminacyjnych (GCSE i A level). Wsrod uczniow mamy zarowno wnukow bylych zolnierzy, jak i nowa emigracje. Zajecia odbywaja sie na terenie lokalnej szkoly angielskiej Amersham School, w soboty od 9:30 do 13:00 (30 sobot w roku zgodnie z kalendarzem).
Amersham jest malowniczym miastem w Buckinghamshire, we wzgorzach Chiltern. W miescie jest Klub Polski, polska parafia katolicka obejmujaca zakresem dzialalnosci Amersham, Great Missenden i Watford. Jest gromada zuchowa, harcerze i harcerki dojezdzaja na zbiorki do Slough.

- 2017/1854

Aktualne informacje i formularz rejestracyjny na stronach www.polskaszkolaamersham.co.uk lub e mail info@polskaszkolaamersham.co.uk Prosimy o kontakt w lipcu lub wrzesniu. Przyjmujemy dzieci podczas roku szkolnego. Oplata szkolna wynosi obecnie £180 za dziecko za rok szkolny ( znizka za dodatkowe dziecko). Szczegoly ponizej.

lipiec lub wrzesien, przyjmujemy dzieci podczas roku szkolnego.

wrzesien - czerwiec

Szkolne swiadectwo uczeszczania na zajecia w naszej szkole sobotniej z komentarzem/ opinia nauczyciela. Swiadectwo ukonczenia szkoly dla mlodziezy konczacej edukacje w naszej szkole. Swiadectwa egzaminacyjne z jezyka polskiego jako obcego po zdaniu egzaminow GCSE i A levels (wydawane przez angielska komisje egzzaminacyjna AQA).

Nauczycieli angazuje kierownik szkoly, po zapoznaniu sie z CV i po rozmowie kwalifikacyjnej.

Szkola jest zarejestrowana jako organizacja pozytku publicznego w Anglii i Walii (Registered Charity no. 1162078,England and Wales), dzialalnosc szkoly opiera sie na Konstytucji Szkoly. Rada Rodzicow wybiera Zarzad Szkoly oraz czlonkow Komisji Rewizyjnej, akceptuje nominacje na kierownika szkoly. Walne zebrania odbywaja sie nie mniej niz raz w roku, rodzice zapoznaja sie ze sprawozdaniami Zarzadu i kierownika (w tym sprawozdaniem finansowym), akceptuja budzet szkolny, ustalaja wynagrodzenie nauczycieli oraz wysokosc oplat szkolnych.

Dzialalnosc szkoly nadzoruja Powiernicy (Trustees).