Nazwa pola Wartość
Grupa wiekowa
Przedmiot_zakres
Wydawca
adres strony domowej wydawcy http://www.muzykotekaszkolna.pl
ISBN
nr i rok wydania
Uwagi Muzykoteka Szkolna to ogólnodostępny internetowy serwis edukacyjny, powstający na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzykoteka Szkolna skierowana jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjalistów, licealistów, studentów, nauczycieli muzyki, animatorów kultury i wszystkich osób dorosłych, które chciałyby uzupełnić lub poszerzyć swoją wiedzę muzyczną. Część materiałów (seria 21 filmów i scenariusze lekcji) będzie dostępna tylko po zalogowaniu, pozostałe natomiast udostępniane są w systemie otwartym.

Zawiera teksty dotyczące poszczególnych epok w muzyce, biogramy twórców, definicje pojęć muzycznych, opisy instrumentów, gatunków muzycznych oraz wywiady w formie multimedialnej, a także bazę utworów do słuchania, a w przyszłości aplikacje do nauki nut i muzyczne gry interaktywne. Serwis będzie zawierał również aktualne informacje o wydarzeniach muzycznych w Polsce oraz mini relacje z imprez, warsztatów i koncertów.

książka w pliku -
Autor wpisu Stanisław Świętek