Data aktualizacji: 2018-08-29

- w języku polskim *Sobotnia szkoła języka polskiego przy Kulturalno- Oświatowej Organizacji "Polonia- Podole"
- w języku lokalnym *Суботня школа при Культурно- Освітной Організаціі "Полонія- Поділля"
Miejscowość *Mohylów Podolski

Ukraina

Ulica, nr domu*Wołodymirska 14

Winnicki Okręg Konsularny

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +38 043 37 63 603

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): poloniapodole@ukr.net

brak

Emilia Cwietkowa

Emilia Cwietkowa

Szkoła społeczna działająca przy Kulturalno- Oświatowej Organizacji "Polonia- Podole", ul. Wołodymirska 14, 24000 Mohylów Podolski, obwód winnicki.

Szkoła posiada 2 pomieszczenia o łącznej powierzchni 49 m2 przydzielone przez miejscowe władze na rzecz organizacji polonijnej. Obecnie pomieszczenia te są remontowane i doprowadzane do stanu używalności.
Mohylów Podolski to miasto rejonowe w obwodzie winnickim liczące 36 000 mieszkańców. Jest położone przy granicy z Mołdawią, co stanowi jego zaletę i sprzyja rozwojowi dzięki przygranicznej wymianie towarów i usług. Społeczność polska liczy około 400 osób i jest głównie skupiona przy parafii rzymskokatolickiej, chociaż nabożeństwa są sprawowane wyłącznie w języku ukraińskim. Do organizacji polonijnej należy 160 członków.

- 2017/1895

Do szkoły należy zapisać się u prezesa organizacji polonijnej przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zajęcia zaczynają się 1 września i kończą w ostatni piątek maja następnego roku.

Na prośbę osoby zainteresowanej wydawane są zaświadczenia o uczęszczaniu na lekcje języka polskiego.

Nauczyciel kierowany do pracy dydaktycznej poza Polską przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
nie dotyczy