Data aktualizacji: 2018-11-22

Stowarzyszenie: Asociación Polaca Ámbar

c/Aguado 12 bajo B

28342 Valdemoro

Szkoła zatrudnia pięciu nauczycieli, pracujących w pięciu grupach:

a)     Grupa przedszkolna 3-5 lat.

b)     Grupa nauczania początkowego 6-7.

c)     Grupa 8-9 latków.

d)     Grupa  10 - 13 lat nauka od podstaw.

e)    Grupa 10 - 13 lat kontynuacja nauki

f)     Grupa dorosłych.

Nauczanie powierzono wyłącznie wykwalifikowanym nauczycielom z doświadczeniem w zawodzie.

Nauka obejmuje nauczanie języka polskiego z elementami geografii i historii w klasach starszych.

Polacy mieszkający w Valdemoro i okolicach to osoby zamieszkałe na terenie Hiszpanii od 10 i więcej lat. Najczęściej są to osoby w wieku 35 - 55 lat, w większości rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Głównym miejscem zatrudnienia mężczyzn jest budownictwo, kobiety pracują jako pomoce domowe lub opiekunki do dzieci czy osób starszych. Niemniej są osoby prowadzące własne firmy, czy pracujące w hiszpańskich przedsiębirostwach. Dominuje wykształcenie średnie, nie jest rzadkością spotkać osoby z wyższym wykształceniem. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu mówią po hiszpańsku. Dzieci są bardzo dobrze zasymilowane w hiszpańskim środowisku.

- 2017/1827
              - 2018/1942

Zapisy do szkoły prowadzi Stowarzyszenie. Rodzice wypełniają odpowiednią ankietę i uiszczają wpisowe.

Dzieci zapisywane są od czerwca do końca września. W październiku i listopadzie zapisy odbywają się na zasadzie naboru dodatkowego.

Zajęcia rozpoczynają sie w pierwszą sobotę października i kończą w drugą sobotę czerwca.

Szkoła wydaje wyłącznie zaświadczenie wewnętrzne potwierdzające uczestnictwo w zajęciach z opisową oceną postępów / poziomu ucznia.

Stowarzyszenie, na podstawie umowy o pracę na czas określony. W szczególnych przypadkach umowa woluntariatu.

Rada Rodziców wybierana jest po rozpoczęcie roku szkolnego i stanowi godną reprezentację rodziców uczniów. Kompetencje Komitetu Rodzicielskiego:

-        Powołuje oraz odwołuje rodziców ze stanowiska zajmowanego w Komitecie Rodzicielskim.

-         Występuje z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw szkoły.

Celem Rady Rodziców jest podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia regulaminowej działalności Szkoły, a także:

-         pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań Szkoły;

-         współpraca ze środowiskiem szkolnym i lokalnym;

-        gromadzenie funduszy dla wspomagania działalności Szkoły i ich wydatkowanie zgodnie z Regulaminem Komitetu Rodzicielskiego;

-         zapewnienie rodzicom, we współdziałaniu z Dyrekcją Szkół i Radą Pedagogiczną, prawa do:

-        znajomości zadań i zamierzeń dydaktycznych i wychowawczych w szkole i w klasie;

-        uzyskania w każdym czasie rzetelnej informacji na temat swojego dziecka i jego postępów lub trudności w opanowywaniu programu nauczania;

-         znajomości regulaminu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów;

-         uzyskania porad w sprawie wychowania i dalszego kształcenia swych dzieci;

-         wyrażania i przekazywania opinii do władz Szkoły na temat jej pracy;

-        pomoc przy organizacji imprez okolicznościowych, kiermaszy itp.;

pomoc przy organizacji wycieczek szkolnych;