Data aktualizacji: 2016-10-24

- w języku polskim *Zaozjornaja Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Średnia z Rozszerzonym Nauczaniem Wybranych Przedmiotów nr 16 w Tomsku
- w języku lokalnym *Муниципальное общеобразовательное учреждение Заозерная средняя общеобразовательная школа с углубленным изучением отдельных предметов №16 г.Томска
Miejscowość *Tomsk

Rosja

Ulica, nr domu*pereulok Suchoozjornyj 6

Irkuck

+7 (3822) 40-25-19

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): zaozerom@mail.tomsknet.ru

Elena Władimirowna Astrachancewa

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Wydział Oświaty Administracji Miasta Tomska, ul. Puszkina 12, +7 (3822) 65-17-68 +7 (3822) 65-17-69 www.admin.tomsk.ru

Szkoła jest publiczną placówką oświatową, nadzorowaną przez władze miasta. Cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców. Jest dobrze zorganizowana i zarządzana. Dużo uwagi poświęca się wychowaniu oraz bezpieczeństwu uczniów. Poziom nauczania jest wysoki, a praca nauczycieli pilnie nadzorowana. Z uwagi na sporą ilość uczniów system pracy jest dwuzmianowy.

Tomsk to miasto uniwersyteckie, mieszczą się w nim uczelnie różnego typu. Centrum miasta charakteryzuje się uroczą, zabytkową drewnianą zabudową, nad którą dominują jednak liczne wielopiętrowe bloki mieszkalne. Społeczność polska jest dość liczna i aktywna. Działają dwa polskie stowarzyszenia: Dom Polski oraz Polonia. Duża ilość mieszkańców Tomska  ok. 1800 przyznaje się do polskich korzeni, często przypadkowo spotkane osoby okazują się być potomkami Polaków - inteligencji, szlachty, kupców.

- 2017/18

Zgodnie z prawem oświatowym, po zgłoszeniu się do Dyrekcji. Zapisy trwają od 1 VI do 31 VIII. Nauczanie jest bezpłatne. Są dodatkowe płatne kursy do wyboru.

Najczęściej do końca sierpnia. Niemniej w każdym terminie można zapisać dziecko.

1.09 - 25.05.

Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (9 klas); świadectwo ukończenia pełnej szkoły średniej (jedenastoletniej)

Dyrektor szkoły na zasadach określonych przez prawo oświatowe i prawo pracy Federacji Rosyjskiej.

Przy szkole działa Rada Rodziców. Działa poza szkołą na jej rzecz, bierze udział w organizacji uroczystości szkolnych, współuczestniczy w organizacji procesu nauczania i wychowania, do pewnego stopnia pełni funkcje kontrolne.