Data aktualizacji: 2017-04-25

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@smartkidfoundation.co.uk

Joanna Duda Cazas

Łukasz Pełczyński

Akademia Małego Polaka (The Samrt Kid Foundation) jest placówką społeczną (wg prawa brytyjskiego Private Limited Company by guarantee without share capital use of 'Limited' exemption) tłumaczona na język polski jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

140c Upper Grosvenor Road, Tunbridge Wells, Kent, TN1 2EX

Akademia Małego Polaka to szkoła motywująca bilingualizm, zaprasza dzieci o polskich korzeniach (jak również obcokrajowców pałających chęcią pogłębiania wiedzy w języku polskim). Naszym celem, oprócz elementu językowego połączonego z kulturą i tracycjami oraz geografią i historią Polski,  jest kształcenie wszechstronnego sposobu postrzegania świata, jak również nauka przez zabawę, gry, konkursy i imprezy szkolne/pozaszkolne w radosnej atmosferze. Właśnie to w połączeniu z elementami muzycznymi i kreatywnej sztuki manualnej daje nam fantastyczne efekty edukacyjne.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w soboty w Cornwallis Academy ME17 4HX. Na chwilę obecną trwają trzy godziny zegarowe 9.00-12.00. Kadra nauczycielska posiada solidne wykształcenie pedagogiczne (edukacja wczesnoszkolna, pedagogiczne studia geograficzno-przyrodnicze, historyczne, polonistyczne i muzyczno-rytmiczne, wiele kursów uzupełniających min. kursy ORPEG-u) i ogromny bagaż doświadczeń. Nauczycielki nadal podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w kursach organizowanych min. przez PPA, PMS i ORPEG.

Zajęcia oferujemy uczniom już od 4 roku życia aż do 10-11 (na chwilę obecną). Dodatkowo mamy w planach otworzenie grupy przedszkolnej już od września 2017 w związku z rosnącą liczbą chętnych.

Hrabstwo Kent zamieszkuje ogromna rzesza Polaków, co uwidacznia się w przeróżnych sklepach polskich i innych polskich usługach. Znaczna jest również liczba uczniów o polskich pochodzeniu w lokalnych szkołach. Odzwierciedla się to również w liczbie chętnych, kontaktujących się z naszą Akademią.

Szkoła mieści się w mieście Maidstone, położonym na południowy-wschód od Londynu, na trasie przelotowej Londyn-Dover. Miasteczko nie oferuje porównywalnej z Londynem bazy kulturalnej czy edukacyjnej, dlatego wydaje się, że Polacy szukając dodatkowych bodźców edukacyjnych dla swoich maluchów często trafiają na polską szkołę.

- 2017/18

Mailowo, telefonicznie oraz przez stronę internetową.

Zapisy przyjmowane cały rok.

Połowa września-połowa lipca.

Świadectwa z oceną opisową.

Zarząd przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne sprawdzając doświadczenie zawodowe oraz nabyte wykształcenia każdego nauczyciela.

Szkołą zarządza Zarząd, składający się z rodziców i nauczyciela koordynatora. Zarząd prowadzi działalność administracyjną, reklamową, nauczyciel koordynator pełni funkcję koordynatora edukacyjnego.