Data aktualizacji: 2018-07-10

- w języku polskim *Społeczna Szkoła Polska im. Tadeusza Rejtana, Zjednoczenie Społeczne "Związek Polaków na Białorusi" Baranowicki Miejski Oddział
- w języku lokalnym *Общественная Польская Школа им. Т.Рейтана, Барановичский Горотдел "Союза Поляков Беларуси"
Miejscowość *Baranowicze

Białoruś

Ulica, nr domu*Caruka 43

Konsulat Generalny w Brześciu

+ 375 296 20 40 75

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): klubpb@poczta.onet.pl

Eleonora jarmolicz

Związek Polaków na Bialorusi, Baranowicki Miejski Oddział

1987
Szkoła znajduje się w Domu Polskim. Zajęcia są prowadzone w klasach 1-11. Uczniowie przychodzą tu popołudniami i w weekendy. Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży organizowane są też kursy na Kartę Polaka.
Baranowicze to miasto w obwodzie brzeskim. Pierwsze wzmianki pochodzą z początku XVIII wieku, kiedy to wieś była własnością rodziny Rozwadowskich. W 1870r. przeprowadzono przez miejscowość dwie linie kolejowe łączące Brześć nad Bugiem z Moskwą i Równe z Wilnem, co przyczyniło się do jej rozwoju. W okresie międzywojennym Baranowicze były w granicach II RP. Działała wtedy polska szkoła. Po wojnie, dopiero w latach 90., dzięki staraniom miejscowej społeczności zbudowano Dom Polski. W Domu Polskim, oprócz nauki języka polskiego, działają dwa dziecięco- młodzieżowe zespoły: Dlaczego i Słoneczko; chór dorosłych Kraj Rodzinny oraz gromada zuchów i harcerzy.

- 2017/18642

Trzeba przyjść do szkoły pod koniec sierpnia i zapisać.

Zajęcia trwają od 1 września do 31maja.

Szkoła na zakończenie 11 klasy daje świadectwo.