Data aktualizacji: 2019-03-01

- w języku polskim *POLSKA SZKOŁA w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA
- w języku lokalnym *MARIA SKLODOWSKA-CURIE POOLSE SCHOOL IN LEUVEN - DASKALIA VZW
Miejscowość *Leuven

Belgia

Ulica, nr domu*Wipstraat 2A

Wydział Konsularny Ambasady RP w Brukseli

+ 32 486 23 14 32

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): kontakt@daskalia.eu

Katarzyna Radomska - Prezes Centrum Kultury i J.Polskiego DASKALIA

Ewelina Konings -Dyrektor SZKOŁY

DASKALIA - CENTRUM KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO w LEUVEN

Wipstraat 2A

3010 Kessel-Lo

POLSKA SZKOŁA w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA została stworzona w 2013r. z myślą o dzieciach pochodzenia polskiego, a także tych, które chciałaby poznać Polskę i uczyć się języka polskiego.  Głównym celem POLSKIEJ SZKOŁY w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA jest nauczanie języka polskiego oraz promocja kultury, czytelnictwa i tradycji polskiej w środowisku międzynarodowym uniwersyteckiego miasta Leuven w Belgii.

Proponujemy ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, ale wiele innych możliwości spotkania z polską kulturą, tradycjami i językiem polskim.  W POLSKIEJ SZKOLE w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA oraz w oddziale filialnym w POLSKA SZKOLE w LIEGE posługujemy się programami autorskimi na podstawie podręczników polonijnych uwzględniającymi w szczególny sposób rozwój i potrzeby dzieci dwujęzycznych na emigracji.  Ponadto, zajęcia w grupach wiekowych w POLSKIEJ SZKOLE w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli.

Rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci polonijnych oraz nauka elementów tradycji i kultury są dokładnie określone w projekcie pedagogicznym POLSKIEJ SZKOŁY w LEUVEN (LIEGE) IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA realizującym jednocześnie cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty MEN. Metody aktywne w POLSKIEJ SZKOLE w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA pomagają w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu niezbędnej wiedzy i umiejętności dostosowanych do indywidualnych możliwości dziecka, który uczy się przede wszystkim przez doświadczenia w grupie polskojęzycznej.

POLSKA SZKOŁA w LEUVEN IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE przy Stowarzyszeniu DASKALIA jest najważniejszym projektem stowarzyszenia polonijnego zarejestrowanego w Leuven pod nazwą Daskalia-CENTRUM KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO (vzw).  Dzięki działalności społecznej Polskiej Szkoły, Polskiej Biblioteki, Poradni Psychologiczno-logopedycznej środowisko polonijne w Belgii ma możliwość korzystania z dobrodziejstw projektów oświatowo-kulturalnych a tym samym z integracji ze środowiskiem lokalnym.

- 2017/1897
              - 2018/19145

ZAPISY

Polska Szkoła i Przedszkole w Leuven – MAŁA DASKALIA – zapisy trwają cały rok!

Aby zapisać dziecko do polskiej szkoły lub przedszkola w Leuven MAŁA DASKALIA należy pobrać zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy, wydrukować, wypełnić i podpisać.

Wypełniony formularz można

• przynieść osobiście do szkoły/przedszkola MAŁA DASKALIA lub
  • zeskanować i wysłać używając poniższego formularza

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub zapytania drogą e-mailową!

POLSKA SZKOŁA w Leuven MAŁA DASKALIA: szkola@daskalia.eu , tel. +32486231432

POLSKIE PRZEDSZKOLE w Leuven MAŁA DASKALIA: przedszkole@daskalia.eu , tel. +32486231432

KATECHEZA w POLSKIEJ SZKOLE i PRZEDSZKOLU w Leuven MAŁA DASKALIA: ewelina@daskalia.eu  , tel.  +32472044162

przez cały rok