Data aktualizacji: 2017-09-19

- w języku polskim *Szkoła Polska Sióstr Serafitek przy parafii Wniebowzięcia NMP w Kamionce Buskiej
- w języku lokalnym *Школа Пщльска
Miejscowość *Kamionka Buska

Ukraina

Ulica, nr domu*Jana Pawła II 5

80 400 Kamionka Buska

Lwów

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): wistachow477@gmail.com

nie ma

Ks. Wiktor Stachów

s. Jonatana Maryla Mach

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP w Kamionce Buskiej

ul. Jana Pawła II 5

80 400 Kamionka Buska

1993

Szkoła powstała ze względu na potrzeby lokalne. Dzieci i młodzież ucząca się polskiego wyjeżdża do Polski na studia i do pracy. Szkoła funkcjonuje na zasadach dobrowolności uczniów i bezpłatnie. Zajęcia prowadzone są w ciągu tygodnia od godz. 15.45  do 16.45, a także w sobotę od 10.00 do 14.00.

Kamionka Buska leży 42 km na północny wschód od Lwowa, w kierunku na Łuck. Miasto liczy ok. 10 tys. mieszkańców. Społeczność lokalna jest zróżnicowana mieszkają tu ukraińcy, białorusini, rosjanie i polacy. Rodziny są w większości mieszane. Jeżeli chodzi o wyznania to jest kilka. Największa część ludności to prawosławni, potem grekokatolicy i katolicy. W mieście są  rodziny z pochodzeniem polskim. Polacy stanowią  mniejszość narodową.

- 2017/1860

Do szkoły zapisujemy co roku przez dwa tygodnie września. Dzieci czy młodzież przychodzą z rodzicami osobiści i po wstępnej rozmowie ustalamy przyjęcie.

Dziecko należy zapisać do szkoły do 20 września.

Zajęcia w roku szkolnym zaczynają się po 14 września, a kończą ostatniego czerwca.

Szkoła wydaje zaświadczenia ukończenia danego roku nauki z zaznaczeniem w jakim zakresie wiedzy odbywała się nauka tzw. certyfikat.

Nauczycieli zatrudnia Dyrektor na zasadzie umowy zlecenie.
Nie.