Data aktualizacji: 2017-05-12

Jolanta Harrison

Jolanta Harrison

Akademia Języka Polskiego i Kultury

109 S. Crest Ave   Bartlett, IL 60103.

Akademia Języka Polskiego i Kultury ma swoją siedzibę na zachodnich przedmieściach Chicago przy Parafii św. Piotra Damiana. Jest szkołą piątkową, króra oferuje klasy dla uczniów od klasy zerowej do liceum włącznie. Oferuje zajęcia religii, przygotowania do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania. Program i zadania są realizowane poprzez zatrudnianie przygotowanych i odpowiednio wykształconych nauczycieli. Podstawą konstrukcji programów dla szkół działających w Szkole jest dokument – Podstawa programowa dla uczniów polskich uczących się za granicą-, który stanowi w założeniu podstawę do tworzenia lokalnych programów nauczania języka polskiego, historii, kultury, geografii Polski oraz wiedzy o współczesnej Polsce, a także tworzenia materiałów dydaktycznych do kształcenia w tym zakresie, wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie w 2010 roku, a opracowany we wspłópracy z odpowiednimi instytucjami w USA.

- 2017/18