Data aktualizacji: 2020-03-09

Nie dotyczy

Krystyna Haduch

Krystyna Haduch

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Halton Catholic District School Board (HCDSB)

International Language Program – Polish

1201 Heritage Way, Oakville, ON L6M 3A4

1959

Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej w Oakville jest duma srodowiska polonijnego. Zajecia odbywaja sie w kazda sobote w godzinach 9:30 do 12:00. Prowadzona jest nauka jezyka polskiego, geografii i historii w klasach od JK do klasy 8. Grono nauczycielskie wraz z uczniami i rodzicami w ciagu roku szkolnego przygotowywuja rozne koncerty i apele - np. z okazji 11 Listopada, 3 Maja, Dnia Dziecka, Dnia Rodziny, oraz Wielkanocy i Bozego Narodzenia. Od lat szkola bierze czyny udzial w konkursach pisemnych i czytelniczych, oraz w konkursach recytatorskich, w których nasi uczniowie zdobywaja czolowe miejsca. W czasie wakacji prowadzone sa zajecia letnie, gdzie program nauczania wzbogacany zabawa, spiewem i grami, jest bardzo popularny wsrod dzieci. Uczymy sie, bawimy sie, i rozwijamy język polski w Kanadzie.

W Oakville, oprocz Szkoly Polskiej jest Polska Parafia pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy, oraz Grupa #29 Zwiazku Polakow w Kanadzie.

- 2018/19195
              - 2019/20195
              - 2020/21-

Rozpoczynają sie we wrzesniu i kończą się w czerwcu.

Tak, dypolomy i swiadectwa sa uznawane. Uczniowie uzyskuja kredyty w szkole sredniej.

Nauczycieli zatrudznia HCDSB w porozumieniu z kierownikiem szkoly – Krystyna Haduch.