Data aktualizacji: 2017-05-18

- w języku polskim *Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Św. Jana Pawła II przy Parafii Św. Floriana
- w języku lokalnym *St. John Paul II Polish Language School -Saint Florian Roman Catholic Church
Miejscowość *Hamtramck

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*2626 Poland St

MI 48212

Chicago

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 001 (313) 871-5947

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): office@stflorianparish.org

Mirosław Frankowski

Urszula Mejza

St. Florian Parish

2626 Poland St.

Hamtramck, MI 48212

Obecnie do szkoły uczęszcza  150 dzieci  w wieku od 3 do 17 lat. Zajęcia odbywają się w dziewięciu salach lekcyjnych, które zostały odnowione przez rodziców zaangażowanych w działalność szkoły.W każdą sobotę,od godziny 9:00AM do 1:50 PM  dzieci uczą się  religii, języka polskiego, historii oraz geografii Polski. Obecnie do szkoły uczęszcza  150 dzieci  w wieku od 3 do 17 lat.
 Hamtramck to niewielkie miasto stanowi swoisty tygiel narodowości, kultur i tradycji. To także unikalna enklawa Polonii, w której przez dziesiątki lat osoby polskiego pochodzenia stanowiły większość mieszkańców, angażując się w życie kulturalne, polityczne oraz społeczne miasta. Szczególna rola przypadła tu polskim emigrantom na początku XX. Mimo przemian ekonomicznych i demograficznych wciąż żywe są tu polskie tradycje, ulice noszą swojsko brzmiące nazwy a przestrzeń miasta budują polskie kościoły, szyldy, pomniki.

- 2019/20-
              - 2020/21-

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszą sobotę września, a kończa w ostatnią sobotę maja.

Świadecwo szkolne