Data aktualizacji: 2020-09-19

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): biuro@pssh.co.uk

Krystyna Rutkowska

Krystyna Rutkowska

Stowarzyszenie Polska Sobotnia Szkoła w Huntingdon.

Adres placówki: Sallowbush Rd, Huntingdon PE29 7LA

Adres korespondencyjny: Krystyna Rutkowska, 34 Coxons Close, PE29 1TS, Huntingdon, Cambridgeshire

Na początku 2013 roku pojawił się pomysł utworzenia Stowarzyszenia Polskiej Sobotniej Szkoły. Naszym celem stało się propagowanie, utrzymywanie i pielęgnowanie kultury polskiej. Chcemy aby nasze dzieci pisały, czytały i płynnie mówiły po polsku. Pragniemy również uzupełnić wiedzę o podstawy geografii i historii. Poprzez kluby, kółka zainteresowań i zajęcia artystyczne chcemy wspierać rozwój naszych pociech.

Z roku na rok szkoła cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dwukrotnie podwoiła się liczba uczniów z czego jesteśmy bardzo dumni.

Huntingdon to miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie Huntingdonshire, położone na północnym brzegu rzeki Great Ouse i sąsiadujące z miastem St Ives. Między miastem a wsią Brampton znajduje się największa łąka w AngliiPortholme Water Meadow o powierzchni 104 ha. Miasto zamieszkuje 19 830 osób w tym około 5000 to społeczność Polska.

Na terenie naszego miasta często organizowane są wydarzenia przybliżające lokalnej społeczności naszą tradycję i kulturę. Szkoła bardzo chętnie włącza się we wszelkie inicjatywy związane z promowaniem polskości. Rozwijający się Polski biznes świadczy o dobrym klimacie i przyjaznych stosunkach z lokalnym organem rządzącym czego przykładem może być m. in. rozwijająca się Polska piekarnia. Polskie produkty cieszą się dużym zainteresowaniem.

- 2018/19170
              - 2019/20160
              - 2020/21155

3-6 lat, 7-9 lat, 10-12

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszym tygodniu września i kończą z pierwszym tygodniem lipca.

Dyplom dla dzieci w wieku 4-5 lat a świadectwo szkolne dla pozostałych uczniów.

Dyrektor w porozumieniu z zarządem szkoły na podstawie umowy wolontaryjnej o pracę.