Data aktualizacji: 2019-11-25

- w języku polskim *Polska Szkoła w Dungarvan i jej filia Akdemia Kreatywnego Ucznia w Clonmel
- w języku lokalnym *Polish School Dungarvan
Miejscowość *Dungarvan

Irlandia

Ulica, nr domu*Youghal Road CO. Waterford

Dublin

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polishschooldungarvan@gmail.com

Monika Sobczak - Gruszczyńska

Izabela Koźluk

Polska Szkoła w Dungarvan Youghal Road, Dungarvan, CO.Waterford Ireland

W naszej szkole panuje bardzo rodzinna atmosfera , gdyż klasy są nieliczne , a nauczanie polega na przyswajaniu treści poprzez zabawę. Lekcje zaczynamy od zrobienia herbaty, kakao. Mimo tego ,że atmosfera jest bardzo przyjazna dzieci są zdyscyplinowane , gdyż na samym początku napisaliśmy kontrakt który każdy z uczniów podpisał. Uczniowie są też ciekawi co nauczycielki przygotowały nowego na zajęcia więc pracują bardzo efektywnie i z zaciekawieniem . Uwielbiają m.in. Dyktando biegane, Kaboom i wiele innych ciekawych ćwiczeń .

W szkole odbyło się również Ślubowanie uczniów, Andrzejki, Jasełka z wielką ucztą i wspólnym śpiewaniem kolęd i dzieleniem opłatkiem, Bal Karnawałowy. Mamy nadzieję ,że dalsza współpraca ze środowiskiem lokalnym będzie przebiegała jeszcze owocniej i w naszej szkole uczyć się języka polskiego będzie coraz więcej dzieci z lokalnego środowiska .

Dungarvan i Clonmel to mała miejscowość położona w  malowniczej Irlandii .

- 2018/19100
              - 2019/20110
              - 2020/21-

Zajęcia zaczynają się w trzecim tygodniu września, kończą w 3 tygodniu czerwca.

Certyfikat Macierzy Szkolnej .

Szkoła powstała z incjatywy 2 nauczycielek , które same prowadzą i organizują zajecia.