Data aktualizacji: 2017-05-23

Urszula Gawlik

nie ma

1951

Szkoła powstała w 1951r. z inicjatywy pani Marii Zamory i prezeski Związku Polek w Ameryce -  Albiny Damsz. Przez wiele lat szkoło działała przy parafii św. Władysława w Chicago. Szkoła obecnie liczy około 900 uczniów, 60 klas od przedszkola do liceum. W szkole pracuje 50 nauczycieli wraz z katechetami. Jesteśmy jedyną szkołą która posiadającą własny budynek szkolny w którym odbywają się zajęcia w piątek, sobotę i poniedziałek. W dodatku w soboty wynajmujmy  budynek szkoły katolickiej Mother Guerin Prep.

więcej informacji znajduje się na stronie szkoły: http://www.szkolakosciuszki.com/Historia.html

Szkoła zlokalizowana jest w Chicago gdzie znajduje się jedno z największych skupisk Polonii poza granicami polski.

- 2017/18

Przez skontaktowanie się ze szkołą w wyznaczonych dniach i godzinach.

Od marca do października każdego roku szkolnego.

Zajęcia rozpoczynają się w drugi weekend września i kończą się w pierwszy weekend czerwca

Na zakończenie roku szkolnego szkołą wydaje dwujęzyczne świadectwo ukończenia danej klasy. Dyplom za bardzo dobre wyniki w nauce, dyplom za wzorowe uczęszczanie do szkoły. W ostatniej klasie liceum uczeń uzyskuje dokument potwierdzający ilość lat uczęszczenuia do polskiej szkoły i ilość godzin kredytowych zaliczonych jako język obcy.

Dyrektor Szkoły na zasadzie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia pedagogicznego.
Tak, jak zarząd szkoły w formie koła rodzicielskiego wspiera działalność rady pedagogicznej i prowadzi finanse szkoły.