Data aktualizacji: 2017-05-25

School

414-220-0701
polska.edukacja@pswisconsin.org

Jesteśmy społeczną, niedochodową organizacja utworzoną z potrzeby chwili przez Polaków zamieszkujących stan Wisconsin.

Jednym z pierwszych zadań PSW było utworzenie Polskiej Szkoły, która miałaby nauczać języka polskiego, przybliżać polskie obyczaje, kulturę i tradycje począwszy od najmłodszego pokolenia Polaków.

Powstała Nowa Polska Szkoła w Wisconsin.

Szkoła, która dąży do tego, by uczniowie identyfikowali się z polskością nie dla zaspokojenia ambicji swoich rodziców czy nauczycieli, lecz z własnej nieprzymuszonej woli. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by w ciekawy sposób zachęcić i zmotywować naszych uczniów do poznawania języka i kultury polskiej. Pragniemy, aby nasi studenci żyjący na pograniczu dwóch kultur zdobyli umiejętności wkomponowania pozyskanej wiedzy w języku polskim w całokształt edukacji.

Głównym zadaniem naszej organizacji jest krzewienie kultury polskiej nie tylko w Wisconsin. Dlatego też nawiązujemy kontakty z polonijnymi organizacjami, których działalność i cele są zbliżone do naszych. Tylko dzięki zaangażowaniu nas wszystkich będziemy mogli je realizować. Jednak głównym i podstawowym założeniem PSW jest zjednoczenie Polonii w stanie Wisconsin. Jesteśmy wspaniałym narodem, z z wielkim potencjałem. Wykorzystajmy tę siłę. Każdy z nas ma wiedzę, zdobyty zawód, czy doświadczenie. Nie bójmy się tego wykorzystać.

Powstała Nowa Polska Szkoła w Wisconsin.

- 2019/20-
              - 2020/21-