Data aktualizacji: 2017-05-28

Konsulat RP w Chicago

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): rjrudnicki@comcast.net

Renata Rudnicki

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Polska Szkola Parafialna in. Juliusza Slowackiego

181 W Dundee rd

Wheeling IL 60090

Na proces dydaktyczny składają się- realizacja programu nauczania opracowanego specjalnie dla szkól polonijnych w Stanach Zjednoczonych oraz realizacja programu nauczania religii.

Atrakcyjnym uzupełnieniem obu tych programów są tzw. lekcje historii, tradycji i kultury polskiej. Są to wspólnie przeżywane - Wigilia Bożego Narodzenia, Śniadanie Wielkanocne, a z uroczystosci państwowych: 3 Majai 11 listopada.

Rodzice i uczniowie wysoko cenią sobie uczestnictwo w imprezach szkolnych, wycieczkach, ogniskach i piknikach. Szkoła rozwija się systematycznie, każdego roku rozszerza zajęcia pozalekcyjne i kólka zainteresowań, czym zyskuje sobie opinię placówki poważnej, solidnej, niezastapionej i widocznej w środowisku. Rozrasta się również liczebnie; w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do niej ponad 680 uczniów, pracuje ponad 30 nauczycieli, 4 katechetów,  muzycy.

Dzięki jej istnieniu wzbogacony został program radiowy na częstotliwosci 1030, skad każdej soboty emitowana jest audycja "Między nami dzieciakami" z udziałem uczniów naszej szkoły. Ożywiła się praca biblioteki, gdzie wspaniale rozwija się dział polski, bowiem coraz większe jest zapotrzebowanie na pozycje z polskiej literatury.

- 2017/18700