Data aktualizacji: 2018-11-24

Zarzad Szkoly

PO.Box 2221 New Britain, CT, 06053-2221, USA

1960

Szkola przyjmuje dzieci 5 cio letnie do oddzialu przedszkolnego , dzieci 6 cio letnie do zerowki. Posiadamy osmioklasowa szkole podstawowa i klasy licealne.

Szkola od 18 lat jest organizatorem odbywajacej sie co dwa lata wycieczki objazdowej po Polsce. W roku 2015 w dwutygodniowej wycieczce wzielo udzial 70 uczniow klas siódmych i ósmych. Kolejna wycieczka w czerwcu-lipcu 2017 roku. Co drugi rok uczniowie klas licealnych wyjeżdża na obóz językowy “Lato odkrywców” na Uniwersytecie Jagielońskim.
Przy szkole działają ; grupy taneczne, sekcje sportowe, kółka zainteresowań. Podążajac za duchem czasu, szkoła umieszcza najnowsze informacje na strone internetowej www.szkolajp.comoraz komunikuje się z rodzicami i uczniami poprzez nowoczesny system komunikacji (Blackboard) oraz Internetowy System Edukacyjny, który daje możliwość wprowadzania zadań domowych i automatycznie, powiadamia rodziców i uczniów o zamieszczonych zadaniach i ogłoszeniach. Szkolne uroczystości i wydarzenia są opisywane w lokalnej prasie , takiej jak Przegląd, Polski Expres, Mała Polska, White Eagle.

Począkowo Polska Szkoła Sobotnia liczyła stu uczniów i pięciu nauczycieli, obecnie liczba uczniów wzrosła do 650 oraz 33 nauczycieli posiadających wykształcenie pedagogiczne.. Możemy bez wątpienia przyznać, iż są to pedagodzy, którzy potrafią natchnąć tak uczniów „by stali się tym kim mogą i pragną być”. Dokładają wszelkich starań aby, według wskazówek Jana Pawła II, nauczać umiejętności dostrzegania dobra, piękna i prawdy.

W ostatnich latach Szkoła wzbogaciła się o oddziały przedszkolne i klasy licealne. Po raz kolejny w tym roku uczniowie naszej szkoły przystapia do matury

Na przestrzeni lat zmieniała się siedziba szkoły, dyrektorzy, nauczyciele i zarząd. Nie sposób też wyliczyć wszystkich, którzy przyczynili się do jej rozwoju; można jedynie stwierdzić, ze najlepszym owocem pracy tak wielu osób jest fakt, że przez ponad pół wieku szkołę ukończyło tysiące dzieci. Naszym nieustannym wyzwaniem jest zaszczepianie ducha polskości w młodym pokoleniu Polaków mieszkających w Ameryce.

Spolecznosc New Britain, w ktorym miesci sie szkola to w 30% ludnosc pochodzenia polskiego, Znajduje sie tu wiele klubow i organizacji polonijnych z ktorymi szkola wspolpracuje. Istnieje specjana czesc polska zwana" Mala Polska" skupiajace polskie biznesy i instytucje.

- 2017/18662
              - 2018/19691

Nalezy wypelnic aplikacje znajdujaca sie na stronie szkoly i przeslac ja w podanym terminie na adres szkoly lub zglosic sie osobiscie do szkoly.

Do ostatniej soboty maja trwa rejestracja dzieci na nowy rok szkolny. W terminie pozniejszym o ile sa jeszcze miejsca.

Zaczynaja sie w druga sobote wrzesnia i koncza w druga sobote czerwca.

Wydajemy swiadectwa ukonczenia klasy i swiadectwa ukonczenia szkoly.

Dyrektor szkoly , na podstawie dokumentow potwierdzajacych przygotowanie pedagiczne.

Tak, Zarzadza funduszami szkoly , zajmuje sie wynajmen i oplatami za ten wynajm,