Data aktualizacji: 2020-10-11

Miejscowość *Brooklyn

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*1514 - 72 Street

Lokalizacja szkoły (długość i szerokość geograficzna)                                -

Nowy Jork

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): dyrektor@szkolapl.org

Anna Kubicka

Anna Kubicka

Henryk Sienkiewicz Educational Society/ Towarzystwo Oświatowe im. Henryka Sienkiewicza

1514- 72 Street, Brooklyn, NY 11228

1928

Szkoła przyjmuje dzieci pochodzenia polskiego w wieku od lat 3.

Prowadzi zajęcia przedszkolne z dziećmi pomiędzy 3 a 5 rokiem życia, zajęcia z nauki języka polskiego,

historii i geografi Polski w klasach 1- 8 oraz zajęcia z polskiej literatury, historii i geografii w klasach licealnych.

Dodatkowo szkoła prowadzi zajęcia pozalekcyjne:kółko fotograficzne, plastyczne i taneczne. Przy szkole działa Związek Harcerstwa Polskiego.                                                                                     Uczniowie biorą udział w wielu ważnych wydarzeniach polonijnych o charakterze narodowo patriotycznym.

Uczniowie angażowani są również do udziału w wielu akcjach charytatywnych, takich jak WOŚP.

Licznie, chętnie i z sukcesami biorą udział w wielu konkursach międzyszkolnych i międzynarodowych, takich jak: Być Polakiem, konkursie literackim im. W.Chotomskiej, konkursach historycznych czy też plastycznych.

PSD im.Henryka Sienkieiwcza działa przy włosko- amerykańskiej parafii Our Lady of Guadalupe. W okolicy mieszka bardzo duża grupa polonijna.

- 2018/19350
              - 2019/20370
              - 2020/21270

3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 13-15 16-18 i więcej.

Zajęcia rozpoczynają się w 1 sobotę września a kończą w drugą sobotę czerwca

trwają od godziny 9 rano do 1:30 po południu, w okresie rezimu sanitarno epidemiologicznego (Covid-19) szkoła prowadzi naucznie w formie zdlanej.

Szkoła wydaje dyplomy przedszkolaka - klasy przedszkolne

dyplom ukończenia zerówki

świadectwa szkolne Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce klasy 1 - 11

dyplomy absolwenta

Nauczycieli zatrudnia Towarzystwo Oświatowe na wniosek dyrektora szkoły.